פורום עוד תעבורה ותאונות דרכים. בהנהלת עוד גלעד משולם - מומחה בתעבורה
ברוכים הבאים לפורום ! במקרים דחופים, ניתן לפנות אליי בכל שעה בכל אחד מהערוצים.
גלעד משולם, עו"ד תעבורה
www.meshulam-gilad.co.il

דו"ח תעבורה על רישיון רכב ששילמתי בזמן אבל לא הלכתי לטסט

Go down

דו"ח תעבורה על רישיון רכב ששילמתי בזמן אבל לא הלכתי לטסט Empty דו"ח תעבורה על רישיון רכב ששילמתי בזמן אבל לא הלכתי לטסט

הודעה על ידי נהגת on Thu Nov 07, 2019 2:40 pm

שלום עורך דין משולם
היום בבוקר עצר אותי שוטר אופנוען במקור על נסיעה ללא אורות ביום. השוטר בדק את המסמכים של הרכב ואמר שאין לי טסט. הוא היה באמת אדיב ולא נתן לי דוח על האורות אבל נתן לי זימון לבית משפט לחודש פברואר 2020 על "נהיגה ללא רישיון רכב בתוקף". אמרתי לו שזה לא יכול להיות. אני נהגת כבר מעל 30 שנה ומעולם לא קיבלתי דו"ח חוץ מדו"ח חניה לפני מעל 20 שנה. כמובן שמעולם לא הייתי מעורבת בתאונה ואני נהגת מאד זהירה. השוטר הסביר לי שלמרות ששילמתי את האגרה שעל חידוש הרישיון בטופס הרישיון של 2600 ש"ח הייתי צריכה גם ללכת לדינמוממטר לבדוק שהרכב שלי תקין ורק אז לחדש את הרישיון של הרכב ובגלל שלא הלכתי, זה ששילמתי לא עוזר לי ונחשב שבכלל אין לי רישיון בתוקף. הרכב שלי הוא רכב חדש שקניתי מהחברה בשנת 2015. אני עושה את כל הטיפולים בזמן ובטוח שהרכב שלי תקין. עד לפני כמה שנים הייתי נשואה ובן זוגי היה מחדש הכל, עכשיו אני גרושה ופשוט לא ידעתי שצריך ללכת לבדוק את הרכב. ברור לכל שזוהי לכל היותר אי הבנה. השאלה שלי היא איך אני פותרת את העניין בצורה הכי מהירה ומה האפשרויות שלי לערער על הדו"ח. במידה שלא אצליח לערער האם יש לי סיכוי שהשופט ימחק לי את הדו"ח טאם לא לאיזה עונש עליי לצפות ?
תודה מראש על עזרתך

נהגת
אורח

חזרה למעלה Go down

דו"ח תעבורה על רישיון רכב ששילמתי בזמן אבל לא הלכתי לטסט Empty Re: דו"ח תעבורה על רישיון רכב ששילמתי בזמן אבל לא הלכתי לטסט

הודעה על ידי עו"ד משולם גלעד on Wed Nov 13, 2019 3:05 pm

שלום לך
אכן חידוש רישיון רכב על מנת שיהיה בתוקף מחייב הן תשלום האגרה והן בדיקת הרכב במכון רישוי וקבלת אישור תקינות (מה שנקרא "לעבור טסט" משום היותו "מבחן" רישוי ). במקרה של פקיעת תוקף למשך תקופה קצרה, קובע החוק קנסות ללא צורך בהזמנה לדין אך, במידה שחולף זמן רב יותר מדובר בהזמנה לדין ואני מניח כי חלפה תקופה משמעותית מאז שרשיונך היה בתוקף לאחרונה. מדובר בעבירת מצב דברים, כך שלא צריך להוכיח כוונה או רשלנות שלך, אלא די בכך שיוכח היסוד העובדתי - העובדה שלא עברת את מבחן הרישוי כדין בכדי להרשיע אותך בעבירה. הוכחת מצב דברים זה על ידי התביעה מתבצעת על ידי הצגת תעודה ממשרד הרישוי שמצהירה מתי היה רשיון רכבך בתוקף ומתי לא. אין אפשרות "לערער" על דו"ח טרם היה משפט ובמקרה שלך, לא נראה לי שגם אם תורשעי יהיה מה לערער על הרשעתך. מה שכן ניתן הוא לנסות לשכנע את התביעה (ובמידה שלא תסכים התביעה להקל באופן משמעותי פשוט לטעון בפני השופט) שהנביסות (הן נסיבות המקרה והן נסיבותייך האישיות), מצדיקות ענישה קלה באופן משמעותי.
ככלל מתחם הענישה בעבירה כזו, תלוי כמובן כמה זמן לא חודש הרישיון, עבר הנהג ושאר נסיבות אחרות הוא בין קנס של 1500 ש"ח ופסילה על תנאי (ואני מניח שזה בערך היכן שאת נמצאת על הטווח לאור מה שפורט בהודעתך ...) ועד פסילות משמעותיות בפועל וקנסות כבדים (למי שיש עבירות דומות בעברו, עבר מחמיר ונסיבות מחמירות נוספות).
מניסיוני, כמי שפגש כמה אנשים עם סיפור דומה. רוצי לבדוק שהביטוח שלך בתוקף ושאינו פג תוקף גם הוא והקפידי לתקן את המחדל מיידית ולחדש את הטסט (רוב חברות הביטוח מציעות שירות העברת טסט בעד עמלה מסויימת).
מוזמנת לפנות שוב אם תהינה שאלות, כאן או בנייד. בהצלחה.

עו"ד משולם גלעד
Admin

מספר הודעות : 137

http://tabura-lawyer.forumhebrew.com

חזרה למעלה Go down

חזרה למעלה