פורום עורך דין תעבורה . בהנהלת עוד גלעד משולם - מומחה בתעבורה
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.

"אי ציות להוראת שוטר"

Go down

אי ציות - "אי ציות להוראת שוטר" Empty "אי ציות להוראת שוטר"

הודעה על ידי מדינת משטרה Fri May 24, 2019 8:55 am

בוקר טוב. אתמול בלילה נסעתי עם חברים ושלושה מתנדבים סימנו עמדו בצד הכביש ליד ניידת ודיברו ביניהם. פתאום אחד מהם דפק לי חזק על האוטו והתחיל לצעוק עצרתי ושאלתי מה קרה והוא כעס שלא עצרתי לבדיקה. אמרתי לו שלא סימנו לי לעצור וגם חברים שלי אמרו לו ואז שלושת המתנדבים התעצבנו ורצו לעשות לנו חיפוש. היה מקום עם תנועה של הרבה מכוניות ואמרתי להם שזה מסוכן לעצור שם. הם התעצבנו עוד יותר ואמרו לי להמשיך ולעצור אחרי הצומת רק ששם היה יותר מסוכן ולכן המשכתי עוד קצת. הם רצו לניידת והפעילו סירנה כאילו אנחנו מחבלים. אני עצרתי במפרץ אוטובוס והם עצרו אחריי ובאו בריצה. התחילו צעקות והם איימו שיעצרו אותנו. הם קראו לעוד שתי ניידות של שוטרים וכולם צעקו עלינו ובסוף קיבלתי דו"ח בית משפט "אי ציות להוראת שוטר". קודם כל הם לא היו שוטרים אלא מתנדבים ושנית בכלל לא היה אי ציות. לא עשינו כלום והם סתם חיפשו לעשות פקובוקציה כאילו משעמם להם. איך אני מגיש תביעה נגדם ? מה יכולים לעשות לי בבית משפט ? אשמח אם תעזור לי.

מדינת משטרה
אורח

חזרה למעלה Go down

אי ציות - "אי ציות להוראת שוטר" Empty Re: "אי ציות להוראת שוטר"

הודעה על ידי עו"ד משולם גלעד Wed May 29, 2019 9:23 am

בוקר טוב אורח. ראשית, נדגיש כי לעניין אי הציות מתנדבים בתפקיד הנם שוטר לכל דבר ועניין והחוק אינו מבדיל מתנדבים משוטרים לעניין זה. לגופו של עניין, ככלל על הנהג לציית לשוטר (וכאמור גם למתנדב בתפקיד). הוראת שוטר קודמת לתמרור ולכל הוראה אחרת. ככלל טענתך כי השוטר סיכן אותך במקום שהורה לך לעצור דרושה הוכחה מעבר לאמירה בעלמא ומנסיוני זה די קשה. עבירת אי ציות הנה עבירה חמורה וברוב המקרים גוררת ענשי פסילה משמעותיים ולצדם קנסות ועונשי תנאי. הגרסה העולה מהגרסה שרשמת לעיל אינה מטיבה עמך וזאת בלשון המעטה. חשוב כיצד נאמרים הדברים ואת אותה מסכת עובדתית ניתן להציג במילים שונות, שבניגוד לאופן בו רשמת לעיל (המפליל אותך ומוכיח את רוב יסודות העבירה) ייטיב עמך וייסיע לך לצאת הכי טוב שאפשר. כמובן שיש לברר עוד כמה פרטים למשל כיצד נראו אותם מתנדבים (כאן ישנה חשיבות לסוג המדים ואפילו הכובע), כדי לדעת עד כמה נראו שוטרים על מנת להקים את החובה לציית להם., עד כמה מסוכן היה המקום שהורו לך לעצור (מסוכן מאד בעליל, או סתם עלול לדעתך להפריע לתנועת העוברים ושבים, מי הם העדים שהיו אתך ומה הם יודעים לספר בשפתם הם, באיזה בית משפט קבוע התיק (גם לזהות השופט ישנה משמעות לגבי שיקולי אופן ניהול התיק...) יש עוד הרבה פרטים שאני צריך לדעת טרם נדע לנסח את תשובתך לאישום. לאחר שאבין את כל הפרטים גם אדע להעריך בפניך את הסיכויים והסיכונים ולהמליץ לך כיצד לפעול. מהדברים שאמרת עד כה, לדעתי יש הרבה מה לעשות בתיק. הרגש נוח לפנות אליי. בהצלחה.
עו
עו"ד משולם גלעד
Admin

מספר הודעות : 502

https://tabura-lawyer.forumhebrew.com

חזרה למעלה Go down

חזרה למעלה

- Similar topics