פורום עורך דין תעבורה . בהנהלת עוד גלעד משולם - מומחה בתעבורה
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.

אי ציות לשוטר בלי סיבה

Go down

אי ציות לשוטר בלי סיבה Empty אי ציות לשוטר בלי סיבה

הודעה על ידי בוריס Thu Aug 22, 2019 2:46 pm

היום בבוקר עמדתי עם הרכב ליד קניון ממילא וחיכיתי לאשתי שתגיע עם העגלה של הילדה. פתאום בא שוטר ואמר לי לזוז ושאני לא יכול לעצור שם. אמרתי לו שאני אוסף את אשתי והילדה ונוסע. פתאום אחרי שתי דקות השוטר חזר וביקש ממני רישיונות ואז רשם לי דוח על אי ציות שזה הזמנה לבית משפט. מה הוא רוצה שאני יעשה ? שלא אקח את אשתי ? אמרתי לו גם שאני לא מהאזור ושאני נוסע לפי הויז. אני רוצה לשאול איך אני מערער על הדו"ח ואיזה עונש אני יכול לקבל אם לא אצליח לערער.

בוריס
אורח

חזרה למעלה Go down

אי ציות לשוטר בלי סיבה Empty Re: אי ציות לשוטר בלי סיבה

הודעה על ידי עו"ד משולם גלעד Sat Aug 24, 2019 4:50 pm

היי בוריס

ככלל, אם שוטר אומר לך לזוז אתה אמור לזוז. עם כל הכבוד, המתנה לאשתך ולילדה אינן סיבה טובה במקרה זה (גם לא הוויז) ואני ממליץ לך, לא לבנות על זה במשפט.
אתה לא יכול לערער על הדו"ח אלא פשוט להגיע למשפט. ערעור הוא הליך בו אתה פונה לבית משפט בערכאה גבוהה יותר בכדי לערער על החלטת שופט אחרי שהרשיע אותך, מצב שלשמחתנו עדיין לא קרה.
אי ציות להוראת שוטר נחשבת לעבירה חמורה, אך יש טווח רחב של חומרה בהתאם לנסיבות. לפי מה שתיארת לא נראה לי שאתה ברף הגבוה אך, מניסיוני, במהלך המשפט עלול להסתבר שהנסיבות כן חמורות והיות שהראיות לא לפני, את זה רק אתה יודע.
ככלל, העונש על עבירת אי ציות מתחיל מקנס ופסילה קצרה ועד קנס יותר גבוה ופסילה יותר ארוכה.
ממליץ לך להתייעץ עם עו"ד תעבורה שיעבור על החומר, יסביר לך את מצבך ואז אפשר יהיה להחליט מה עושים. יש כאן הרבה שיקולים (ואפילו באיזו עיר מדובר, מי השופט בתיק ועוד). ככל שהתיק יותר חזק מבחינה ראייתית הייתי ממליץ לנסות ולהגיע להסכמה עם התביעות ולסיים בהסדר. ככל שיש בתיק כשלים ראייתיים קל יותר להגיע להסדר מקל עם התביעה ואם התיק לוקה באופן מהותי והתביעה לא תסכים לסיים את התיק בהתאם, כמו במקרים נוספים בהתאם למצב התיק, לפעמים שווה לנהל את המשפט. כמובן שבמקרים מסויימים (לא לפי קו ההגנה שהצגת בהודעתך אלא במקרים שיש כשלים מהותיים בתיק) ראיתי גם זיכויים בתיקים כאלה אבל, כאמור, צריך לראות את התיק כדי להתייחס באופן רציני. הרגש נוח לפנות אליי. בהצלחה
עו
עו"ד משולם גלעד
Admin

מספר הודעות : 502

https://tabura-lawyer.forumhebrew.com

חזרה למעלה Go down

חזרה למעלה

- Similar topics