פורום עוד תעבורה ותאונות דרכים. בהנהלת עוד גלעד משולם - מומחה בתעבורה
ברוכים הבאים לפורום ! במקרים דחופים, ניתן לפנות אליי בכל שעה בכל אחד מהערוצים.
גלעד משולם, עו"ד תעבורה
www.meshulam-gilad.co.il

תאונת דרכים בפניית פרסה

Go down

תאונת דרכים בפניית פרסה  Empty תאונת דרכים בפניית פרסה

הודעה על ידי עודד on Tue Sep 17, 2019 11:03 am

שלום עו"ד תעבורה משולם
יש לי משפט על גרימת תאונת דרכים בזמן פניית פרסה. ביצעתי את הפרסה במקום שאין שלט האוסר זאת והרכב השני הגיע במהירות עצומה והתנגש בי. באתי לבית משפט ואמרתי את זה לשופט והושופט דחה לי להתייעץ עם עורך דין. אני עומד על זה שאני לא אשם כי לא פניתי בניגוד לתמרור וכי היה מותר לעשות שם פרסה ומי שאשם הוא הנהג השני (שהוא גם בנוסף נהג בן 20), שפשוט טס במהירות עצומה ולא הספיק לעצור. לציין שגם הוא וגם אני נפגענו והפגיעה שלי אפילו יותר חמורה משלו. האם אתה יכול לעזור לי ? האם אני חייב עורך דין תעבורה ? אם כן כמה זה יכול לעלות לי ? תודה לך מקרב לב.
עודד

עודד
אורח

חזרה למעלה Go down

תאונת דרכים בפניית פרסה  Empty Re: תאונת דרכים בפניית פרסה

הודעה על ידי עו"ד משולם גלעד on Mon Sep 23, 2019 1:08 pm

היי עודד
החוק קובע כי מותר לבצע פניית פרסה רק במקום בו לא נאסרה בתמרור אך, לצד זאת קובע מצבים נוספים בהם אסור לבצע פניית פרסה ולמשל קובע כי אם יש בצומת תמרור או סימון המורה על כיוון נסיעה מסויים (כולל חץ על הכביש או תמרור על אי התנועה וכיוב'), המשמעות היא כי נאסרה פניית פרסה. לצד זאת, בנוסף, החוק מציב בפני כל מי שבוחר לבצע פרסה במקום שלא נאסרה, חובה למנוע תאונה או בלשון החוק : "אלא בנסיבות שאין בהן הפרעה לתנועה או סיכון לעוברי דרך".
מכאן, כי עליך היתה החובה למנוע את התאונה ולו מפני שהחלטת לעשות פניית פרסה (ומבלי להכנס לשאלה האם מותר היה לך לבצע פניית פרסה במקום או האם לאו). ככלל, אין הדבר אומר כי אתה האשם בהכרח היות שיתכן והצד המעורב בתאונה, לא עמד בחובה חמורה יותר שהיה מחוייב בחוק (למשל, שמירת מרחק), אז יש לבחון מה מידת האשם של כל אחד מכם. לציין כאן כי גילו של המעורב אינו קשור לשאלת האשם (אלא רק למידת עונשו במידה שיואשם ויורשע בגרימת תאונה).
בנוסף לכל האמור, יש לבחון את השאלה האם מסיבה שאינה תלויה בך היתה התאונה בלתי נמנעת וגם אם אתה האשם, האם ומהי מידת האשם התורם של המעורבים.
לגבי מי נפגע יותר, חומרת הפגיעות תיזקף לחובת מי שיואשם בגרימת התאונה בכל מקרה ולא בהכרח על הנהג האחר. רוצה בעצם לומר כי כרגע, כאשר אתה הנאם, מומלץ לך להפחית ככל שתוכל ממידת פציעתך כי ככל שזו תהיה חמורה יותר, עלול הדבר במצבים מסויימים להזקף לחובתך ולהחמיר את עונשך.
זאת בקיצור ועל קצה המזלג.
היות שאני מכיר היטב את בוחני המשטרה שהנם אנשי מקצוע מעולים העושים את עבודתם ברוב המקרים נאמנה, אני מניח כי אם האשימו אותך, הבוחן גילם בהחלטתו (שאושרה על ידי תובע עורך דין), את כל מה שהסברתי לך לעיל. הבוחן אמור היה לבחון את הממצאים בזירה, כולל מצב התמרורים והסימונים, כולל ממצאים על מהירותו של המעורב, התעודות הרפואיות וכל השאר ולהמליץ לתובע, שכנראה אישר את כל ההמלצות והגיש כתב אישום נגדך.
שלא תבין מכל האמור שנגזר דינך. כולנו טועים וכמונו, גם בוחנים ותובעים.
פורמאלית אינך חייב עו"ד אך אני ממליץ לך לעשות כן. יש לך מה להפסיד. אני יכול לעזור לך אם תדבר איתי. אחרי שאעבור על כל החומר אדע להעריך עלויות בהתאם לקו ההגנה המומלץ. הרגש נוח לפנות אליי עודד. בכל מקרה שיהיה בהצלחה.

עו"ד משולם גלעד
Admin

מספר הודעות : 137

http://tabura-lawyer.forumhebrew.com

חזרה למעלה Go down

חזרה למעלה