פורום עוד תעבורה ותאונות דרכים. בהנהלת עוד גלעד משולם - מומחה בתעבורה
ברוכים הבאים לפורום ! במקרים דחופים, ניתן לפנות אליי בכל שעה בכל אחד מהערוצים.
גלעד משולם, עו"ד תעבורה
www.meshulam-gilad.co.il
פורום עוד תעבורה ותאונות דרכים. בהנהלת עוד גלעד משולם - מומחה בתעבורה
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.

דוח תנועה ביהודה ושומרון

Go down

דוח תנועה ביהודה ושומרון Empty דוח תנועה ביהודה ושומרון

הודעה על ידי עמיחי on Sun Oct 04, 2020 4:11 pm

שלום רב עורך דין משולם
קיבלתי דוח על עקיפה בשטחים ליד הישוב מגדלים והזמנה למשפט בבית משפט בפתח תקווה. התקשרתי לכמה עורכי דין לדיני תעבורה. כמובן שרצו לקבוע פגישה ולייצג אותי במשפט אבל אני מתעקש לדעת איזו סמכות יש לבית משפט ישראלי בשטחים שזה שטח צבאי מתוקף זה שהוא לפחות פורמלי שטח כבוש שאין עליו ריבונות ישראלית. על זה אף אחד מהם לא ידע לע ות לי וגרך אגב גם לא השוטר והקצין שרשמו לי את הדוח. בקיצור אשמח אם יש לך תשובה לשאלה מדוע יש לחוק הישראלי סמכות לזמן אותי לבית משפט ישראלי בגלל טענה שעברתי עברה על חוק ישראלי בתחום שיפוט שאינו ישראלי למשפט בבית משפט ישראלי. לי אישית נראה שבכלל אין לבית משפט בארץ ובטח שלא בפתח תקווה כל סמכות להזמין אותי למשפט. תודה על זמנך. עמיחי

עמיחי
אורח


חזרה למעלה Go down

דוח תנועה ביהודה ושומרון Empty Re: דוח תנועה ביהודה ושומרון

הודעה על ידי עו"ד משולם גלעד on Sat Oct 17, 2020 11:37 am

שלום עמיחי
ככלל אכן מדובר בשטח צבאי אשר החוק הישראלי אינו חל עליו. במקור היה חל החוק הצבאי בלבד וכאשר היו רוצים לשנות הוראת חוק או לקבוע חדשה, היתה הדרך לעשות זאת באמצעות צו אלוף הפיקוד הוא בעצם הריבון הפורמאלי. בהסכמי אוסלו, קבעו ממשלת ישראל והראשות הפלסטינאית, מסגרת חוקית מורחבת שאמנם לא החליפה את סמכות האלוף כרובון אך, הסדירה תחומים אזרחיים שבין ישראל לרשות הפלסטינאית. מאז הסכמי אוסלו, השתנו לא מעט מההסכמות, חלקן נשאר כמות שהוא, חלקן בוטל (הן באופן חד צדדי והן בהסכמה אליה הגיעו הצדדים) וחלקן שונה.

בשורה התחתונה, לשאלתך, הסמכות של בית המשפט הישראלי לדון אותך על פי החוק הישראלי הוא בשל החלה גורפת של החוק הישראלי על תושבי ישראל בכל עבירה שיבצעו בתחומי ה"אזור". הסמכות נגזרת הן מהסכמע אוסלו והיכן שלא, מתוקף צוי אלוף שניתנו הן טרם הסכמי אוסלו והן אחרי ההסכם. ברור לך שאין לך להלין על כך ושמדובר באינטרס מובהק שלך ושל כל מי שעובר ב"אזור" ואשר ללא צרים אלו, היה נתון לסמכותו המקומית של החוק הפלסטינאי כולל בתי המשפט של הראשות, או לחילופין, לבית משפט צבאי. אופן הסמכות שונה בין שטחי A, B או C . לא ציינת באיזה אזור מדובר אך, לעניין שאלתך, זה לא כל כך משנה כי בכל מקרה התשובה שנתתי לעיל היא הרלוונטית עבורך. לגבי הסמכות המקומית בתוך ישראל, ככלל, קובע החוק כברירת מחדל את בתי המשפט בירושלים כמוסמכים לדון בישראלים שעברו עבירות בתחום הראשות אך, בכל הקשור לנושא תעבורה, נחלקים הדוחות שניתנו על ידי יחידות משטרת מחוז ש"י שבין חברון לרמאללה כולל לבית משפט לתעבורה בירושלים (ומרוכזים תחת תביעות תעבורה מחוז ירושלים) וכל מה שצפונית לרמאללה, לבית המשפט לתעבורה בפתח תקווה באמצעות לשכת תביעות תעבורה מרכז. לידיעה כללית, תושבי ה"אזור" שאינם ישראלים, יידונו בבתי משפט של צה"ל על עבירות בשטחי B ו C על פי החוק הישראלי ככל שהוחל בצו אלוף על האזור (בית משפט יהודה - במחנה עופר ובית משפט שומרון במחנה סאלם, ליד ג'נין). לגבי עבירות שביצעו מי שאינם תושבי ישראל בשטח A יידונו בבית משפט של הראשות על פי החוק הפלסטינאי.

הסיבה שלא ידעו לענות לך כי למרות שמדובר בדו"ח תעבורה, כפי שאינך רואות לעיל, שאלת הסמכות ביהודה ושומרון מורכבת ואינה נגזרת לתחום התעבורה. הסיבה שהנני בקיא בתחום היא כי במהלך שירותי בתביעות ירושלים, זכיתי למלא למשך מספר שנים גם את תפקיד הממונה על נושא התעבורה בנפת יהודה , אשר ממלאת המשטרה תחת כנפי התביעה הצבאית ומתוקף כך נחשפתי לתחום באופן עמוק ונרחב.

בהצלחה

_________________
גלעד משולם, עו"ד  תעבורה
www.meshulam-gilad.co.il
עו
עו"ד משולם גלעד
Admin

מספר הודעות : 331
Join date : 18.04.19

https://tabura-lawyer.forumhebrew.com

חזרה למעלה Go down

חזרה למעלה


 
Permissions in this forum:
אתה יכול להגיב לנושאים בפורום זה