פורום עוד תעבורה ותאונות דרכים. בהנהלת עוד גלעד משולם - מומחה בתעבורה
ברוכים הבאים לפורום ! במקרים דחופים, ניתן לפנות אליי בכל שעה בכל אחד מהערוצים.
גלעד משולם, עו"ד תעבורה
www.meshulam-gilad.co.il
פורום עוד תעבורה ותאונות דרכים. בהנהלת עוד גלעד משולם - מומחה בתעבורה
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.

תאונה במגרש חניה של הקניון

Go down

תאונה במגרש חניה של הקניון Empty תאונה במגרש חניה של הקניון

הודעה על ידי נהג זהיר on Mon Sep 23, 2019 11:29 am

מאשימים אותי בתאונה לגבי מקרה שילד רץ לי בין מכוניות בחניה של הקניון. הילד נפגע די קל ואמא שלו לא הפסיקה לצעוק לו "למה ברחת ??". מסתבר שהילד עזב לה את היד ורץ לכביש בזמן שהיא דחפה עגלה עם תינוק נוסף. היה חשוך כי זו קומה מינוס 3 וגם ככה הכל היה צפוף ופתאום יצא לי מבין המכוניות כך שהתחלתי לבלום רק לאחר שפגעתי בו. נהגתי לאט ולכן לא נגרם אסון. שאלתי היא, מדוע אני אשם ??? בכל מקרה הנהג אשם ??? הילד ברח לאמא שלו ולדעתי רק היא אשמה בתאונה. מה לדעתך אני צריך לעשות ? כדאי לי לקחת עורך דין למשפט ? אודה לך אם גם תעריך לי מה העונש הצפוי אם יאשימו אותי בסוף בתאונה. תודה רבה על עזרתך.

נהג זהיר
אורח


חזרה למעלה Go down

תאונה במגרש חניה של הקניון Empty Re: תאונה במגרש חניה של הקניון

הודעה על ידי עו"ד משולם גלעד on Mon Sep 23, 2019 1:24 pm

צהרים טובים
ככלל כנהג מוטלת עליך חובת הזהירות וכפועל יוצא מכך, למנוע פגיעה בהולך הרגל גם אם רץ לכביש. על פי הפסיקה המקובלת, היה עליך לצפות את התפרצותו של ילד לכביש. העובדה כי מדובר בחנייה ועל אחת כמה וכמה במקום חשוך המוסיף על מגבלות שדה הראיה, עלולה לפעול לחובתך, מקום בו מגבירה את חובת הזהירות או במילים אחרות, אינך יכול לוודא מה קורה סביבך בשל שדה הראיה המוגבל ואו החושך, סע באופן זהיר יותר. יחד עם זאת, העובדה כי הילד רץ לכביש והתפרץ יכולה לגרום מצב בו, אתה נהגת באופן הזהיר ביותר האפשרי ולמרות זאת, בשל אופן התנהגותו של הנפגע, היתה התאונה בלתי נמנעת מבחינתך.
כמובן שישנם גורמים רבים שכדאי לבחון וביניהם, חוקיות התמרור בחניון, ניתוח מרחקים ושדה ראיה, ממצאים לגבי מהירותך, קיומן או אי קיומן של מצלמות שתיעדו את התאונה ועוד. לשם כך יש לעיין בחומר הראיות בתיק.
אני מניח שאם הגישו נגדך כתב אישום ומאשימים אותך בגרימת התאונה, הבוחן לא חשב כך והתובע, קיבל את דעת הבוחן והמלצותיו.
יחד עם זאת, גם אם אתה אשם, סיכוי רב שלהתנהגות הילד אשם תורם רב בגרימת התאונה והחבלה וככל שתוכיח כי אשמו רב יותר, גם אם לא יקבע כי הילד אשם, יכול אשמו התורם, במידה שתורשע, לצמצם את חומרת העונש שתקבל בצורה משמעותית ביותר.
העונש יגזר כאמור על פי גורמים רבים. בנוסף לאשמו התורם, תיבחן חומרת החבלה, עברך כנהג (משך ועבירות קודמות) ועוד. ככלל, הפסיקה שואפת להחמיר בעונשיהם של נהגים שפגעו בהולכי רגל אך, כאמור, בשל הנסיבות ואם אכן יקבע כי היה אשם תורם, איני יכול להעריך את מידת הענישה, אם בכלל.
בקיצור, פנה אליי ואעבור איתך על החומר. כך נהיה חכמים יותר, אוכל להמליץ לך כיצד לפעול לאור נסיבות התיק הספציפיות. אז גם תדע להחליט האם צריך עורך דין תעבורה או לאו. בהצלחה.

_________________
גלעד משולם, עו"ד  תעבורה
www.meshulam-gilad.co.il
עו
עו"ד משולם גלעד
Admin

מספר הודעות : 348
Join date : 18.04.19

https://tabura-lawyer.forumhebrew.com

חזרה למעלה Go down

תאונה במגרש חניה של הקניון Empty תודה לעו"ד משולם גלעד על התגובה המקיפה

הודעה על ידי נהג זהיר on Tue Sep 24, 2019 10:39 am

רוצה להודות לך על התשובה היסודית והמקיפה למדתי בפורום שלך המון ואני מאד מעריך זאת. ממש לא ברור מאליו.
למרות זאת אני עדיין לא חושב שהיו צריכים להאשים אותי. אם אני פגעתי בילד כל אחד אחר היה פוגע ויש לו מזל שזה אני ולא מישהו אחר כי אני ממש זהיר ונסעתי ממש לאט. לא יודע איזה בדיקות השוטרים והבוחנים עשו ולמה קבעו להגיש נגדי אני עומד על זה שבמצב שנוצר זה לא היה נמנע מבחינתי. מה הם רוצים ? שאנשים לא ינהגו בחניה ? לא יותר חשוב שהאמא תשמור על הילד שלה שלא ירוץ לי לתוך הרכב ?
למרות שככה אני חושב אני מבין את כל מה שאמרת ושואל אותך מה המלצתך ומה לדעתך הכי כדאי לי לעשות.

נהג זהיר
אורח


חזרה למעלה Go down

תאונה במגרש חניה של הקניון Empty Re: תאונה במגרש חניה של הקניון

הודעה על ידי עו"ד משולם גלעד on Thu Sep 26, 2019 10:54 am

בוקר טוב שוב
אפשר להתווכח שעות לגבי התנגשות הערכים והשאלה האם חובת נהג גוברת על אחריות הולך הרגל והאם ראוי להעניש על ביש מזל. אתה נכנס כאן לסוגיה מורכבת בתחום תורת המשפט , תחום שנכתב עליו לא מעט. האמת שפרסמתי מאמר מקיף בעניין ואם בא לך לשבת כמה שעות יכול למצוא אותו כאן :
https://www.meshulam-gilad.co.il/wp-content/uploads/2019/07/%D7%9E%D7%90%D7%9E%D7%A8-%D7%90%D7%99%D7%9A-%D7%9C%D7%94%D7%A6%D7%93%D7%99%D7%A7-%D7%A2%D7%A0%D7%99%D7%A9%D7%94-%D7%A4%D7%9C%D7%99%D7%9C%D7%99%D7%AA-%D7%91%D7%93%D7%99%D7%A0%D7%99-%D7%AA%D7%A2%D7%91%D7%95%D7%A8%D7%94-%D7%92%D7%9C%D7%A2%D7%93-%D7%9E%D7%A9%D7%95%D7%9C%D7%9D.pdf

אם תפשפש קצת באתר שלי תמצא עוד חומר בעניין.
בכל מקרה, יש לעבור על החומר ולראות האם יש כשלים המעלים ספק לגבי אשמתך. בהתאם למצב החומר בתיק אוכל להמליץ לך. הרגש נוח לפנות אליי. בהצלחה

_________________
גלעד משולם, עו"ד  תעבורה
www.meshulam-gilad.co.il
עו
עו"ד משולם גלעד
Admin

מספר הודעות : 348
Join date : 18.04.19

https://tabura-lawyer.forumhebrew.com

חזרה למעלה Go down

חזרה למעלה


 
Permissions in this forum:
אתה יכול להגיב לנושאים בפורום זה