פורום עורך דין תעבורה . בהנהלת עוד גלעד משולם - מומחה בתעבורה
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.

נהיגה עם ביטוח לא לגיל שלי

Go down

נהיגה עם ביטוח לא לגיל שלי Empty נהיגה עם ביטוח לא לגיל שלי

הודעה על ידי משה Tue Oct 20, 2020 7:08 pm

שלום רב,
יש לאבא שלי ביטוח חובה ברכב שבו רשום שהנהג הצעיר ביותר המורשה לנהוג הוא בגיל 30 ואני בגיל 27
האם במקרה ועוצרים אותי משטרה אני צפוי לקנס/שלילה/ החרמת הרכב והכי מדאיג האם זאת עבירה פלילית?
כי יש משהו שלא הבנתי רשום גם שקבלת הרישיון של הנהג הכי צעיר היא בשנת 2010 ובשנה זו באמת הוצאתי רישיון, לא הבנתי את שני הסעיפים הרשומים.
האם אני יכול לנסוע על הרכב וחלילה במקרה תאונה הביטוח יפעל?
תודה מראש.

משה
אורח

חזרה למעלה Go down

נהיגה עם ביטוח לא לגיל שלי Empty Re: נהיגה עם ביטוח לא לגיל שלי

הודעה על ידי עו"ד משולם גלעד Tue Oct 20, 2020 10:05 pm

ערב טוב משה
אנסה לעשות לך קצת סדר בדברים.
פוליסת ביטוח היא חוזה בין בעל הפוליסה לחברת הביטוח.
בטופס ביטוח החובה, רשומים תנאים וסייגים המפרטים באילו תנאים חל הביטוח.
במידה שנעשה שימוש ברכב שלא בהתאם לתנאי חוזה הביטוח, ברוב המקרים ככולם, מוסכם על הצדדים לחוזה (אביך והחברה), כי הביטוח לא יהיה תקף. מכאן, עליך לבדוק עצמך מול כל סייגי הפוליסה של אביך. אביך רכש מוצר ביטוח ושילם בהתאם למוצר שרכש. לו היה רוכש ביטוח לכל נהג בכל גיל היה משלם הרבה יותר כסף. היות שרכש ביטוח שלא מכסה נהגים מתחת לגיל מסויים, קיבל מוצר זול יותר ושילם תחות כסף ולכן, אם הנהג אינו עונה לסייגים, ברוב הפוליסות שאני ראיתי ככולן, פשוט אין ביטוח.
במילים אחרות, אם רשום שהנהג הצעיר ביותר המורשה לנהוג הוא בגיל 30 ואתה בן 27, הביטוח פשוט לא מכסה את נהיגתך ברכב ואתה נוהג ללא כיסוי ביטוחי.
לגבי שנת 2010, לא בדיוק הבנתי את כוונתך ומה בדיוק רשום שם, אך בהחלט יתכן שהמוצר הביטוחי שאביך רכש יכסה נהג, גם אם גילו מעל 30, רק בתנאי שהוציא רישיון לא לאחר שנת 2010 (עמנ להבטיח כי לא רק שאינו צעיר, הוא גם נהג מנוסה והמשמעות היא שגם נהג בן 32 שהוציא רישיון רק לפני 5 שנים למשל אינו מכוסה ...).

במידה ובבדיקת שוטר תימצא נוהג ללא ביטוח חובה בתוקף, תקבל הזמנה למשפט. לגבי העונש, למרות שלפי לשון החוק מדובר בעבירה חמורה ובוטה, הפרקטיקה בבתי המשפט לתעבורה היא כי תיקים מסוג זה, במידה שמדובר בפעם ראשונה ומן הסתם יציגה הנהג כאי הבנה ולא כזלזלול בוטה, מסתיימים בדרך כלל בקנסות ובפסילה על תנאי. אם מדובר בפעם שניה ואילך, ראיתי גם פסילות בפועל, כולל פסילות משמעותיות. אסייג עצמי ואומר כי גם בפעם הראשונה, בנסיבות מסויימות למשל גיל צעיר ועוד, ישנה סכנה של פסילה בפועל ולא הייתי מבטלה על הסף.

כל האמור הוא הצרות ה"קטנות" שלך. הן קנס והן פסילה, הגם שאינן נעימות, אינן דומות לגרימת תאונה ועל אחת כמה וכמה, ללא ביטוח. היות שביטוח החובה מבטח נזקי גוף, במידה שנהג גורם תאונה ללא כיסוי ביטוחי, מצבו יהיה חמור בהרבה ובין היתר, חשוף לתביעת הסכומים ששולמו על ידי המדינה לכיסוי הטיפול בפצועים, שיכול להגיע למליונים רבים של שקלים, שלא לדבר על תאונות קטלניות, שלצערינו, גם הן אינן אירוע נדיר במחוזותינו.

בקיצור משה, עצתי אליך, אל תנהג אם אינך בטוח במאת האחוזים כי ביטוח החובה מכסה את נהיגתך. בהצלחה

ההרשעה גוררת רישום במרשם התעבורתי של הנהג במשטרה.
עו
עו"ד משולם גלעד
Admin

מספר הודעות : 502

https://tabura-lawyer.forumhebrew.com

חזרה למעלה Go down

חזרה למעלה

- Similar topics