פורום עורך דין תעבורה . בהנהלת עוד גלעד משולם - מומחה בתעבורה
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.

משפט על תמרור עצור וזכות קדימה

Go down

משפט על תמרור עצור וזכות קדימה Empty משפט על תמרור עצור וזכות קדימה

הודעה על ידי שלומי כהן יבנה Mon Nov 16, 2020 4:00 pm

שאלה לעורך דין תעבורה. אתמול עצרו אותי שוטרים ואמרו שלא עצרתי בתמרור עצור ולא נתתי זכות קדימה לרכב שהגיע מצד שמאל. לקחו אותי גם לקצין ששלל לי את הרישיון לחודש. השוטר אמר שבגלל שלא נתתי זכות קדימה לרכב השני כמעט עשינו תאונה ואני אמרתי לו שזה שלא עשינו תאונה זה בגלל שכן נתתי לו זכות קדימה וכן עצרתי לפי החוק. רציתי לשאול אם אתה חושב שיש לי סיכוי או שהשופט במשפט אוטומטית יאמין לשוטר . עוד שאלה זה איך אפשר לערער על השלילה של חודש שעשו לי בגלל שאולי אני אהיה בכלל זכאי במשפט. שאלה אחרונה היא מה יהיה העונש הצפוי אם השופט יקשיב לשוטר. אני מתכוון ללכת איתם עד הסוף. אני רוצה שתייצג אותי במשפט כי קיבלתי עליך המלצה מחבר שלי שיצא זכאי בתאונת דרכים בזכותך. מודה לך . שלומי

שלומי כהן יבנה
אורח

חזרה למעלה Go down

משפט על תמרור עצור וזכות קדימה Empty Re: משפט על תמרור עצור וזכות קדימה

הודעה על ידי עו"ד משולם גלעד Fri Nov 20, 2020 6:57 pm

ככלל, כולל תמרור העצור שתי חובות לנהג. החובה הראשונה, לעצור לחלוטין לפני שיכנס אל הצומת, השניה לתת זכות קדימה לכל רכב שמגיע מכיוון אחר בצומת. מי שאינו מקיים את החובה הראשונה בלבד, היינו, לא עוצר וממשיך בנסיעה, מקבל דוח קנס ואינו מוזמן לבית המשפט כי זו החובה המחמירה פחות והיא גם אינה עבירת תוספת רביעית, כך שאינה מקימה סמכות קצין לפסול רישיון מנהלית. במידה, שכן נפגעה זכות הקדימה של רכב אחר, זו כבר עבירה חמורה יותר וגוררת הזמנה למשפט, דרך אגב, ללא קשר אם עצרת או לא וכאן גם מדובר בעבירת תוספת רביעית המקימה סמכות פסילה מנהלית על ידי קצין. זה שלא עשיתם תאונה אינו מחייב שנתת זכות קדימה. רוב הפסיקה בנושא קובעת כי די בכך שגרמת לרכב השני לשנות את אופן נסיעתו, למשל גרמת לו לבלום או להאט, כדי לקבוע שלא צייתת לחובת מתן זכות הקדימה. לגבי האפשרויות העומדות לפניך צריך להפריד בין ביטול הפסילה המנהלית לבין התיק העיקרי. לגבי בקשה לביטול פסילה מנהלית, מדובר בהליך המתנהל מול שופט תעבורה, כאשר במרכזו קיום או העדר ראיות לכאורה ובמידה שיש ראיות לכאורה, האם יש מסוכנות בהמשך נהיגתו של המבקש. מוזמן לקרוא באתר שלי מאמר קצר שכתבתי בדיוק בנושא זה ולהבין יותר (כ"כ לחפש שאלות דומות בחלונית החיפוש כאן בפורום). לגבי התיק העיקרי, קח בחשבון שמדובר בעבירת תוספת הגוררת עונש מינימום של שלושה חודשי פסילה (בדרך כלל יוסיף בית המשפט גם קנס ופסילה על תנאי). השאלה אם ללכת למשפט או לא ובאיזו דרך לבחור לסיים את התיק לא יכולה להקבע מתוך הכעס שלך כלפי השוטר אלא אך ורק לפי הנתונים בתיק. עורך דין תעבורה מנוסה יעבור על התיק ויוכל להסביר לך את המשמעויות הרחבות הכרוכות באופן פעולה זה או אחר. פנה אליי טלפונית ולאחר שנעבור על החומר, נהיה יותר חכמים. בהצלחה
עו
עו"ד משולם גלעד
Admin

מספר הודעות : 502

https://tabura-lawyer.forumhebrew.com

חזרה למעלה Go down

חזרה למעלה

- Similar topics