פורום עורך דין תעבורה . בהנהלת עוד גלעד משולם - מומחה בתעבורה
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.

שאלה לעו"ד תעבורה בנושא תאונת דרכים

Go down

שאלה לעו"ד תעבורה בנושא תאונת דרכים Empty שאלה לעו"ד תעבורה בנושא תאונת דרכים

הודעה על ידי אלי Sat Jan 09, 2021 9:55 am

שבת שלום
שבוע שעבר היתה לי תאונת דרכים בכניסה לבית שמש והאמת שכל הגוף עדיין כואב לי. במשטרה חקרו אותי בחשד לנסיעה ברמזור אדום למרות שאני בטוח נסעתי בירוק. השאלות שלי הן :
איזה עונש צפוי לי אם יקבעו שאני אשם ואיך אני יכול לערער על זה ?
כמה פיצויים מגיע לי על הפציעה אם יקבעו שאני לא אשם ?
לנהג השני שהוא נהג חדש אין ביטוח צד ג'. איך אני מקבל את הוצאות תיקון הרכב שלי (מעל 10000 שח) ?
האם הוא יכול לתבוע אותי על הנזק שלו ?
איך קובעים מי עבר באדום אם שנינו אומרים שעברנו בירוק ??
תודה מראש על עזרתך.

אלי
אורח

חזרה למעלה Go down

שאלה לעו"ד תעבורה בנושא תאונת דרכים Empty Re: שאלה לעו"ד תעבורה בנושא תאונת דרכים

הודעה על ידי עו"ד משולם גלעד Fri Jan 15, 2021 10:32 am

שבת שלום אלי
ראשית עליך להפריד בין שלושה הליכים שונים לגמרי שעל הפרק.

ההליך הראשון הוא ההליך הפלילי, במהלכו, במידה שהמשטרה תחליט כי יש בידה ראיות לכאורה כנגד אדם שגרם את הנזק תוך שעבר על החוק, יוגש נגדו כתב אישום לבת המשפט לתעבורה.

ההליך השני הוא הליך אזרחי, במהלכו רשאי לתבוע כל אדם שנפגע בתאונה פיצויים בהתאם לרמת הפגיעה הגופנית שיוכל להוכיח.

הליך שלישי הוא הליך אזרחי של תביעת נזק רכוש.

לגבי ההליך הפלילי, במקרה של רמזור אדום דרושה ראיה אובייקטיבית כנגד מי שיוגש נגדו כתב אישום, בדר"כ מצלמת רכב או מצלמה סטטית במרחב הציבורי, עדות של עד אובייקטיבי וכיוב'. במקרה של מילה נגד מילה של שני נהגים, בדר"כ לא יוגש כתב אישום והתיק יסגר בעילה של העדר ראיות. במידה שנאשם מורשע בגרימת תאונה ברמזור אדום, בדרכ תיחס לו המשטרה גם סעיף קלות ראש. העונש תלוי בגורמים רבים, ביניהם חומרת הפציעה והנזק, עברו ונסיבות התאונה אך, כאמור, יחל כנראה בפסילת המינימום של שלושה חודשים ובנוסף, קנס ופסילה על תנאי. כאמור, הרף העליון יכול להיות גם עונשים כבדים מאד.

לגבי גובה הפיצויים, זה תלוי בעיקר בחומרת הפציעה שתוכל להוכיח כאן, ללא קשר לשאלת האשם. די בזה שנפצעת ושאתה יכול להוכיח את מידת הפציעה.

לגבי תביעת הנזק. אתה יכול לתבוע בתביעות קטנות את הנהג ישירות. קח בחשבון שכאן כן חשובה שאלת האשם ואם אינו אשם לא תקבל כלום לכן, מקובל לדחות את תביעות הנזק לרכוש עד ההכרעה במשפט הפלילי, שמספקת למי שאינו אשם, ראיה בדמות פסק דין לאשמת הנהג השני. כמו כן יודגש שבהליך תביעת הנזק, תיתכן החלטה שאינה חד משמעית למשל אשם בחלק מהנזק (60% , 80% וכדומה).

מעבר לכך קיים מתח מסויים בין ההליכים וממליץ לך להתייעץ באופן יסודי לפני שתחליט כיצד לפעול. הדבר נכון לגבי מי שיוגש נגדו כתב אישום בגין גרימת התאונה אז, יעמוד בפני שני הליכים שלכאורה מנוגדים. בהליך הפלילי, ינסה להוכיח כי הנזק שנגרם לרכוש ולגוף מועט ככל הניתן, היות שזה משפיע ישיות על חומרתהעונש שיגזר עליו בבית המשפט ובהלך האזרחי מאידך, ינסה להוכיח פציעה משמעותית ככל הניתן כדי לזכות ביותר פיצויים. קיים פתרון והוא מבוסס על סינכרון כרונולוגי של ההליכים כך שבמשפט הפלילי נציג חבלות מינוריות ככל הניתן שיתפתחו עם הזמן, לנזק המיתי שיוצג לאחר מכן בהליך תביעת הפיצויים האזרחי.
עו
עו"ד משולם גלעד
Admin

מספר הודעות : 502

https://tabura-lawyer.forumhebrew.com

חזרה למעלה Go down

חזרה למעלה

- Similar topics