פורום עורך דין תעבורה . בהנהלת עוד גלעד משולם - מומחה בתעבורה
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.

משפט על קלות ראש נסיעה בשולים ומעבר נתיב

Go down

משפט על קלות ראש נסיעה בשולים ומעבר נתיב Empty משפט על קלות ראש נסיעה בשולים ומעבר נתיב

הודעה על ידי קובי תל אביב Thu Apr 01, 2021 8:26 am

חג שמח עורך לדיני דין תעבורה
אתמול בכביש שבין העיר העתיקה בירושלים לקניון ממילא היה עומס תנועה כבד ואני ניסיתי להשתלב בתנועה אבל לא נתנו לי להכנס אז המשכתי בנתיב ימין שמיועד למי שרוצה לפנות ימינה עד שהו נגמר ואז נכנסתי שמאלה לנתיב של הנסיעה ישר. נכנסתי די בהדחפות כי לא נתנו לי ולא רציתי לפנות ימינה לכיוון אחר. שוטר ושוטרת (נראה לי שהוא היה מתנדב) עצרו אותי ורשמו לי משפט על "קלות ראש" באשמה שעקפתי את הפקק מימין ונדחפתי רק כשהגעתי לרמזור בצומת. לציין שהשוטרים התעצבנו בעיקר מפני שכל כלי הרכב שלא נתנו לי להכנס לנתיב צפרו בצופרים מתוך כעס. הסברתי לשוטרים וגם אשתי שהיתה איתי אמרה להם שלא היתה לנו ברירה כי לא הסכימו לתת לנו לעבור נתיב למרות שניסינו המון זמן. מה אני יכול לעשות עם המפט הזה ואשמח גם לדעת מה העונש הצפוי לי. יש לי 22 נקודות ואני בבעיה של נקודות והשאלה שלי היא איך אפשר למחוק את הנקודות ? אני עובד כסוכן שטח ובלי רישיון לא יכול להתפרנס. תודה רבה וחג שמח. קובי

קובי תל אביב
אורח

חזרה למעלה Go down

משפט על קלות ראש נסיעה בשולים ומעבר נתיב Empty Re: משפט על קלות ראש נסיעה בשולים ומעבר נתיב

הודעה על ידי עו"ד משולם גלעד Sun Apr 11, 2021 4:57 pm

שלום קובי
ככלל, סעיף קלוש הראש הוא "סעיף סל". המשמעות היא כי הוא מתאים לסיטואציות רבות בהן אין סעיף ספציפי לייחס לנהג בהוראות החוק הקיימות. מדובר בסעיף חמור שעל פי הפסיקה אינו מתאים לעבירות קלות אלא לעבירות ברף הגבוה אשר היסוד הנפני בעת קיומן הנו מקביל לזה הנהוג ברשלנות - היינו פעולת הנהג אינה עולה בקנה אחד עם כל נהג סביר שהיה בנעליו בזמן ובמקום. מכאן, קלות הראש יכולה לשקף קשת רחבה של מצבים, חמורים יותר או פחות ובהתאם לטווח רחב זה של רמות חומרה, ניתן לגזור קשת רחבה של עונשים בין פסילה על תנאי ללא פסילה בפועל ועד פסילה רבת חודשים, הכל תלוי כמובן בחומרת הנסיבות. היות שלצד העבירה 8 נקודות חובה, במצבך תעבור את הרף המחייב קורס נהיגה מתקדם ותתקרב מאד לרך 36 הנקודות הגורר בדר"כ שלילת רישיון של 3 חודשים על ידי משרד הרישוי. לא ניתן לשנות נקודות הקבועות לצד עבירה בה תורשע ועמ"נ למחוק את הנקודות יש לוודא כי לא תורשע בסעיף אישום זה אלא שכתה התביעה יתוקן על ידי התביעה לסעיף אישום אחר, כזה שאינו גורר רישום נקודות. עמ"נ לעשות כן יש למצוא כשלים בחומר ולהציגם לתביעה. בהנחה שיש כשלים בחומר, בדרך כלל התביעה תגיע להסדר מקל. במידה שיש כשלים והתביעה לא תסכים, שווה לפעמים לנהל משפט ולקבל את הכרעת בית המשפט. בכל אחת מהאופציות, תצטרך עורך דין תעבורה, הן למציאת הכשלים והן לניהול המומ מול התביעה (או ניהול משפט בבית המשפט). אנא הרגש נוח לפנות אליי. בהצלחה
עו
עו"ד משולם גלעד
Admin

מספר הודעות : 502

https://tabura-lawyer.forumhebrew.com

חזרה למעלה Go down

חזרה למעלה

- Similar topics