פורום עורך דין תעבורה . בהנהלת עוד גלעד משולם - מומחה בתעבורה
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.

תאונת דרכים עם אמבולנס

Go down

תאונת דרכים עם אמבולנס Empty תאונת דרכים עם אמבולנס

הודעה על ידי שאלה לעו"ד תעבורה Tue May 25, 2021 1:03 pm

שלום לעורך דין תעבורה
לפני כחודש היתי מעורבת בתאונה עם אמבולנס. אני מבינה שהאשם הוא עלי כי חסמתי את דרכו ולא פיניתי לו את הדרך למרות שהיה עם סירנות והתנגשנו בתוך הצומת. האם לאור זאת שלא נתתי לו זכות קדימה ולא פיניתי לו את הדרך אני אהיה אשמה בכל מקרה ? האם זה גם מחמיר את העונש ? לאיזה עונש אני צפויה במשפט (השוטר אמר שיישלחו לי את המשפט בדואר). האם העובדה שבתוך האמבולנס היה פצוע שנפצע גם בתאונה אהיה חייבת בהחמרת העונש ובמשפט עם כל הפציעות שלו ? איך יודעים איזו פציעה מהתאונה ואיזו לא ובמה אני אהיה אשמה ? אודה ליעוץ משפטי. שלומית

שאלה לעו"ד תעבורה
אורח

חזרה למעלה Go down

תאונת דרכים עם אמבולנס Empty Re: תאונת דרכים עם אמבולנס

הודעה על ידי עו"ד משולם גלעד Wed May 26, 2021 12:15 pm

הפוך גוטה הפוך !
החובה החלה עליך לפנות דרך לרכב חירום הנה חובה מוגבלת. המשמעות היא כי אינך רשאי לבצע עבירות על החוק בפני להקל על רכב החירום. למען הסר ספק, אינך רשאי לבצע עבירות תעבורה בכדי להקל על מעבר רכב החירום ובמידה שתעבור על סעיף חוק - תטופל כחוק ולא תעמוד לך הגנה רק משום פינוי דרך לרכב חירום.
למען האמת, אמבולנס בעצמו אינו רשאי לעבור על כלל החוקים ואינו פטור מהם באופן גורף גם כאשר יש פצוע באמבולנס וללא קשר למצבו. לא זו אף זו, על נהג האמבולנס מוטלת חובה מוגברת וכל תאונה שיגרום בשל עבירה על החוק, יישא נהג האמבולנס באשמה. גם אם היה מסומן כחוק כולל צופרים ופנסים ועל אחת כמה וכמה, א לא סימן עצמו כחוק.
בקיצור, אם התאונה נגרמה כאשר האמבולנס עבר צומת באור אדום, המשמעות היא כי לא מילא את חובת הזהירות ולכן, ללא נסיבות חריגות, יואשם בגרימת התאונה.
לפי הנתונים שבהודעתך, נראה כי נהג האמבולנס יואשם בגרימת התאונה והוא הנהג אליו ישלח כתב האישום ולא אתה.

לעניין השאלה בנושא ענישה, התשובה מורכבת אך נראה כי אינה רלוונטית אליך במקרה זה, היות שכאמור, לפי הפרטים שציינת לדעתי לא תואשמי בגרימת התאונה והנזק.

בהצלחה
עו
עו"ד משולם גלעד
Admin

מספר הודעות : 502

https://tabura-lawyer.forumhebrew.com

חזרה למעלה Go down

חזרה למעלה

- Similar topics