פורום עורך דין תעבורה . בהנהלת עוד גלעד משולם - מומחה בתעבורה
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.

בכמה נקודות מקבלים שלילה ?

Go down

בכמה נקודות מקבלים שלילה ? Empty בכמה נקודות מקבלים שלילה ?

הודעה על ידי יניב כהן Wed Jun 02, 2021 10:43 am

רציתי לדעת בכמה נקודות מקבלים שלילה על ידי משרד הרישוי. יש לי 24 נקודות רשומות וקיבלתי לפני שבועיים ולפני חודש ושבוע עוד דוח פלאפון ודוח מהירות - שניהם דוחות לשלם קנס בלי בית משפט. רציתי גם לשאול מה איך ומתי השלילה ? האם אני יכול למנוע מצב של שלילה ואיך אני יכול להתכתב עם משרד הרישוי בקשר לנקודות כי יש לי הרבה מה להגיד בעניין
תודה רבה על עזרתך

יניב כהן
אורח

חזרה למעלה Go down

בכמה נקודות מקבלים שלילה ? Empty Re: בכמה נקודות מקבלים שלילה ?

הודעה על ידי עו"ד משולם גלעד Sun Jun 06, 2021 10:02 am

בוקר טוב
ככלל מספר הנקודות המחייב פסילת רישיון על ידי משרד הרישוי בפעם הראשונה הוא 36 נקודות חובה. דוח פלאפון נושא לצדו 8 נקודות כך שלכאורה תגיע עם הדוחות שכבר קיבלת  ל34 נקודות ובמידה שדוח המהירות הנו במהירות המחייבת גם היא בנקודות, יתכן שתהיה חייב אמצעי תיקון פסילה. חשוב להדגיש כי תשלום הדוח מהווה הודאה בעבירה ולקיחת אחריות וברגע התשלום, תורשע ותחוייב בנקודות שלצד העבירה. מדוע אמרתי לכאורה ? משום שעל מנת להבין את מצבך, חשוב לעבור על פלט הנקודות ולברר. יתכן וחלק מהנקודות שמנית בין 24 הנקודות נמחק, יתכן שאינך בקיא באופן חישב הצבירה ועוד...
לגבי איך ומתי, ברגע שתקבל הודעה כי צברת 36 נקודות, תקבל הודעה על פסילה ואפשרות להגיע לשימוע. בשימוע יתאפשר לך להשמיע טענותיך ומניסיוני, אלו לא תתקבלנה ופסילתך תאושר על ידי פקיד משרד הרישוי. מה שכן ניתן בשימוע הוא לדחות את הפקדת הרישיון בעד חצי שנה לצורך טיפול משפטי או ערר  וכו'. עמ"נ למצות את השימוע היטב מומלץ להגיע עם עורך דין תעבורה שידע להבין ממך מה חשוב לך באמת ולנסות לשפר את מעמדך עד כדימ מחיקת נקודות וייתור השלילה. להדגיש כאן כי אין מדובר רק בהליך טכני או פיקטיבי אלא בהליך מהותי. למשל, הטיעונים שיטענו בשימוע, יעמדו בבסיס ערר במקרים מסויימים בהם ימליץ עו"ד להגיש כזה ועמנ שיופיעו בשימוע, צריך לדעת לטעון אותם (מה גם שיש הרבה דברים שלא מומלץ לומר בשימוע ומניסיוני, רבים ניגשים לבד ופוגעים בסיכוייהם לבטל השלילה). עוד יודגש שסטטיסטית, הליך ביטול שלילה במצב שכבר נרשמו לחובת נהג 36 הנקודות, אינו גבוה ביותר ומדובר בהליך שפעמים רבים נועד לכישלון משום דרך הטיפול של משרד הרישוי המסרב להפעיל שיקול דעת ולדעתי, פועל פעמים רבות בשרירות ובנוקשות.

בקיצור, ממליץ לך לקבל ייעוץ פרטני. אם נעבור על החומר תבין יותר טוב את האפשרויות העומדות בפניך. שים לב שתאריך התשלום על הקנסות אינו חולף והקפד לשלמם או לבקש להישפט עליהם בתוך המועדים הרשומים על הדוח.

ממליץ לך לערוך חיפוש בחלונית החיפוש שבפורום על פי מילות חיפוש רלוונטיות. כתבנו לא מעט בנושא  כמו כן באתר שלי למשל כאן :

https://www.meshulam-gilad.co.il/specialties/a-penalty-payment-report-and-a-request-to-be-tried/

https://www.meshulam-gilad.co.il/blog/how-to-behave-when-a-traffic-cop-stops-you/

כאמור, במצבך, לא הייתי ממליץ לך לדבר עם משרד הרישוי לבדך. לדעתי אתה יכול לגרום נזק הרבה יותר מאשר תועלת.
הרגש נוח לפנות אליי.
בהצלחה
עו
עו"ד משולם גלעד
Admin

מספר הודעות : 502

https://tabura-lawyer.forumhebrew.com

חזרה למעלה Go down

חזרה למעלה

- Similar topics