פורום עורך דין תעבורה . בהנהלת עוד גלעד משולם - מומחה בתעבורה
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.

הוצאות משרדיות בנוסף לעמלה

2 posters

Go down

הוצאות משרדיות בנוסף לעמלה Empty הוצאות משרדיות בנוסף לעמלה

הודעה על ידי אבי17 Mon Jun 28, 2021 9:01 pm

שלום רב,
במסגרת טיפול בתביעת נזיקין עבור תאונת דרכים תיעשה פניה לבית המשפט. עורך הדין מבקש סכום של 13% מהתביעה שתתקבל + מע"מ וזה מקובל, אבל בנוסף הוא מבקש הוצאות משרד בסכום של 2000 ₪ + מע"מ וזה לא נראה לי. האם סכום זה מקובל ?

אבי17

מספר הודעות : 1

חזרה למעלה Go down

הוצאות משרדיות בנוסף לעמלה Empty Re: הוצאות משרדיות בנוסף לעמלה

הודעה על ידי עו"ד משולם גלעד Wed Jun 30, 2021 8:28 pm

ערב טוב אבי

אינני מכיר את פרטי התיק ולכן לא אתייחס למקרה הספציפי.

שכר הטרחה בתיקי פלת"ד - ככל שמדובר בפיצוי נפגעי גוף כתוצאה מתאונת דרכים קבוע בחוק (והנו מדורג לפי האופן בו הסתיים התיק) ואינו נתון לשיקול דעת הצדדים.

יחד עם זאת, פעמים רבות מדובר בסכום פיצויים נמוך, שהאחוז הקבוע בחוק מסתכם בכדי סכום דעום באופן שלעורך הדין לא ישתלם לקבלו. למשל נניח שהפיצוי הצפוי הנו 10000 שח. בהנחה שהתיק נכלל ברף שכ"ט של 13% שכר הטרחה יגיע לכדי 1300 ש"ח. נפח העבודה שמשקיע העו"ד בתיק אינו בהכרח שונה מתיק בו הפיצוי הצפוי הנו 50000 שח. לדעתי בשכר טרחה של 1300 שח בהתחשב בנפח העבודה הנדרש, עורך הדין עובד כמעט בחינם.

מכאן, מגיעים הצדדים לפתרונות יצירתיים כדי שאיש לא יפסיד ובין היתר תשלום הוצאות כז או אחר.

מנקודת מבט אישית, אגלה לך כי זו הסיבה שאינני מרבה לקבל תיקי פלת"ד.

איש לא יכריח אותך לסגור דווקא עם עורך הדין הזה.
ברר כמה עורכי דין וקבל הצעות מחיר.

ממליץ לך לקחת עו"ד מנוסה בתחום אחרת, יצא הזול יקר ...

בהצלחה
עו
עו"ד משולם גלעד
Admin

מספר הודעות : 502

https://tabura-lawyer.forumhebrew.com

חזרה למעלה Go down

הוצאות משרדיות בנוסף לעמלה Empty הוצאות משרדיות בנוסף לעמלהה

הודעה על ידי אברהם Wed Jun 30, 2021 11:16 pm

לעו"ד משולם ,
תודה על ההסבר ועכשיו אני מבין את הבעיה.
למעשה העו"ד החתים את אשתי (חולת אלצהיימר בבית אבות) על ייפוי כוח לייצגה וגם אותי כאשר בייפוי כוח זה לא מוזכרות העמלות והוצאות אחרות.
עכשיו עקב כך שלא קיבלנו את הצעת הבטוח והולכים לבית משפט הוא רוצה להחתים אותנו על עמלה של 13% והוצאות משרדיות של 2000 ש"ח והכוונה היא להבטיח את ההוצאות המשרדיות כי העמלה של 13% מקובעת בחוק.
אני נפצעתי קל בתאונה וחברת הבטוח הציעה 8000 ₪ מהם הוא גבה 8% עמלה ו 900 ₪ הוצאות משרד מבלי שהוא החתים אותי על הסכמה למלה ולהוצאות המשרדיות.
האמת היא כי גם ללא עניין זה של העמלות לא הייתי כל כך מרוצה ממנו, והייתי שמח להחליף אותו, אבל זה כנראה לא פשוט.
ומה אם אגיד לו שאינני מוכן לשלם את הוצאות המשרד, האם זה יאפשר לי להיפרד ממנו ?
שוב תודה
אברהם סט

אברהם
אורח

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי עו"ד משולם גלעד Thu Jul 01, 2021 10:45 am

בוקר טוב אברהם

תנאי ההתקשרות בין עו"ד ללקוח ברובם נגזרים מההסכם החוזי שחתמו. בקש ממנו העתק הסכם שכר הטרחה עליו חתמתם וברר באילו תנאים וכיצד אתם יכולים לבטל את ההתקשרות והאם זה כדאי לכם.

מדבריך אני מבין שיתכן שמדובר בהליך חדש לאחר שההליך הקודם הסתיים ואם אכן כך, אינכם מחוייבים זה לזה.
טיפ ממני, לא תמיד כדאי להפרד.

לשאלתך, אם בהסכם שכר הטרחה התחייבתם לשלם הוצאות - אי תשלום יהווה הפרת החוזה מצדכם, אם הנושא אינו מוזכר שם, יתכן שאתם יכולים לא לשלם ובכך להפרד, הכל כפי שהסכמתם בהסכם.
יום טוב ובהצלחה
עו
עו"ד משולם גלעד
Admin

חזרה למעלה Go down

הוצאות משרדיות בנוסף לעמלה Empty הוצאות משרדיות בנוסף לעמלה

הודעה על ידי אבי21 Sat Jul 03, 2021 3:47 pm

לעו"ד משולם תודה על המענה,
במקרה שלי , נתחיל בזה שהעו"ד החתים על יפוי הכח את אשתי שהיא חולת אלצהיימר.
ביפוי הכוח לא מוזכרות עמלות או הוצאות משרד.
לא קיבלתי את הצעת חברת הבטוח שהוגשה דרכו ועכשיו היינו אמורים לפנות לבית המשפט עד ששמתי לב לסעיף ההוצאות המשרדיות.
למרות שהחתמת אשתי לא הייתה חוקית, נראה לי שבמקרה ש פרידה אצטרך לפצות אותו על העבודה שהוא השקיע ולמצוא עו"ד חדש וכאן
זה כרוך בהוצאות ושאילה האם כדאי.
שוב תודה
אבי

אבי21
אורח

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי עו"ד משולם גלעד Tue Jul 06, 2021 2:12 pm

שוב שלום אבי

ראשית, אל תערבב בין ייפוי הכוח לבין טופס שכר הטרחה.
ייפוי הכוח הנו מסמך מהותי הנדרש על פי חוק על מנת שעורך הדין יכנס בנעלי שולחו ויוכל לפעול בשמו ולהיחשף לחומר הנוגע אליו.

טופס שכר הטרחה הוא הטופס המסדיר מה תקבלו מעורך הדין, באילו תנאים ומה תהיה התמורה (שכר הטרחה).
ידוע לי כי החוזה לגבי שכר הטרחה נעשה לפעמים בעל פה ואז ישנו קושי להוכיח אותו.
לגבי חוקיות החתימה יש לבדוק ברחל בתך הקטנה, משום שאם מונה לאשתך אפוטרופוס, הוא היה מי שצריך לחתום ואינני יכול להבין מה קרה מבלי לבחון את הנושא לעומק.

רק בכדי להבהיר מה שנאמר בתגובתי הקודמת, בתחום הפלת"ד , אין שיקול דעת ושכר הטרחה הקבוע בחוק לא ניתן לשינוי גם בחוזה מוסכם וההוצאות שנקבעות, כפופות לרשימה מפורטת שאותה ניתן למצוא, למיטב זכרוני, היכן שהוא באתר לשכת עורכי הדין.

בכל אופן, השאלות שלך אינן קשורות לדיני התעבורה. במידה שלא תסדיר את עניין הייצוג והתשלום מול עורך הדין אתה צריך להתייעץ בעורך דין אזרחי . השאלות שאתה שואל כולן בהקשר החוזי והאתי ואין אלו תחומי עיסוקי בשגרה.

לגבי כדאיות ההוצאות, מדובר בשאלה סובייקטיבית ורק אתה יודע להחליט מה כדאי לך ומה לא...

בהצלחה
עו
עו"ד משולם גלעד
Admin

חזרה למעלה Go down

חזרה למעלה