פורום עורך דין תעבורה . בהנהלת עוד גלעד משולם - מומחה בתעבורה
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.

רישיון נהיגה בין לאומי באירופה

Go down

רישיון נהיגה בין לאומי באירופה Empty רישיון נהיגה בין לאומי באירופה

הודעה על ידי אהוד Mon Jul 29, 2019 10:37 am

בוקר טוב
אנחנו נוסעים לאוסטריה ומתכוונים לשכור רכב ולהגיע גם לבלגיה גרמניה ושוויץ. קראתי ברשת מידע מנוגד לגבי סוג רישיון הנהיגה הדרוש. שאלתי היא האם אני יכול לנהוג במדינות אלו עם רישיון הנהיגה הישראלי הרגיל שלי או חייב לעשות רישיון קרטון בינ"ל כמו פעם. תודה

אהוד
אורח

חזרה למעלה Go down

רישיון נהיגה בין לאומי באירופה Empty Re: רישיון נהיגה בין לאומי באירופה

הודעה על ידי עו"ד משולם גלעד Wed Jul 31, 2019 3:09 pm

היי אהוד
ככלל, לכל מדינה יש את חוקיה המחייבים לגבי אופן הנהיגה ומי רשאי לנהוג באילו תנאים.
ככל שמדובר בעניין הנגזר ממערכת כללים בינלאומית, ככלל, מוסדר העניין על ידי אמנות והסדרים ספציפיים בין מדינות.
למשל כנגזרת מהסכמי האיחוד האירופי, מוסכם על ידי כל מדינות אירופה כי רישיון של מדינה החברה באיחוד תקף לכל מדינות האיחוד. ישראל למשל, גם כאשר מכבדת רישיונות זרים, מגבילה את משך הזמן בו ניתן לנהוג בישראל עם רישיון זר, גם אם הנו מוכר, למשכי זמן מסויימים ולתנאים נוספים המפורטים בתקנות.
גם הדרכון הבינלאומי שעושים בישראל בממסי, הנו תוצר הנגזר מאמנה בינ"ל שנחתמה על ידי שורה של מדינות שבחרון להצתרף לאמנה ולאשרר אותה בחוקי המדינה (שזהותן מפורטת למיטב זכרוני על הרישיון וכוללת את רוב מדינות העולם) וכולל פרטים ומידע בשפות שונות, בעיקר של מדינות בהן השוטרים אינם יודעים לקרוא באנגלית, למשל תאילנד (וזאת הסיבה שבין דפי רישיון זה יש פרטים בשפות שונות).
בקיצור, למיטב ידיעתי, באופן פורמאלי אין לישראל כל אמנה משותפת עם מדינות באירופה המקנה לרישיון הישראלי תוקף חוקי. יחד עם זאת, לפני מספר שנים נערכה רפורמה במשרד הרישוי, שכללה התאמת הרישיון הישראלי לתקן המקובל בעולם, הן צורנית והן מהותית ומאז, בעיקר מניסיוני, גם אם לא באופן פורמאלי, הרישיון הישראלי מוכר ומכובד בכל מדינות אירופה שאני ראיתי כרישיון לכל דבר. החשש הוא כי במקרה של תאונה, עלולה חברת הביטוח לבחון את העניין ולטעון כי נהגת ללא רישיון תקף כחוק. לכן, אם אתה רוצה להיות בטוח, קח אתך רישיון בינ"ל (שעולה לדעתי כ 20 שח ותקף לשנה). אני לא תמיד עושה את זה אבל זו העצה האחראית והמחמירה שיש לי לתת לך. בהצלחה
ככל הידוע לי
עו
עו"ד משולם גלעד
Admin

מספר הודעות : 502

https://tabura-lawyer.forumhebrew.com

חזרה למעלה Go down

חזרה למעלה

- Similar topics