פורום עורך דין תעבורה . בהנהלת עוד גלעד משולם - מומחה בתעבורה
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.

תאונת דרכים קלה

2 posters

Go down

תאונת דרכים קלה Empty תאונת דרכים קלה

הודעה על ידי danielgust Thu Nov 21, 2019 8:41 am

שלום רב,
בתאריך 4/11 משאית קירור פגע בי מאחור. חשוב לי לציין שמדובר ברכב חברה בבעלות אלבר, ולכן לא דאגתי לנזק שנגרם לרכב.
מיד לאחר הפגיע חשבתי שלא קרה לי כלום, ולכן המשכתי בעבודתי כרגיל.
לאחר כשעתיים, הופיעו כאבים בצוואר ובגב התחתון. פניתי לקופת חולים. קבלתי 3 ימי מחלה.
הכאבים מלווים אותי עד היום, לאחר ביקור אתמול אצל הרופא, קבלתי הפנייה לפיזיותרפיה.
יש טעם לתבוע את הביטוח חובה שלא הייתה מעורבות משטרתי ולא דווח על התאונה?
האם מדובר בתאונה עם נפגעים?
תודה מראש

danielgust

מספר הודעות : 1

חזרה למעלה Go down

תאונת דרכים קלה Empty Re: תאונת דרכים קלה

הודעה על ידי עו"ד משולם גלעד Fri Nov 22, 2019 11:57 am

שלום דניאל
אתה צריך להפריד בין שני תחומים. התחום הפלילי - במידה שמדינת ישראל תחליט להגיש כתב אישום נגד מי שלדעתה גרם את התאונה. והתחום האזרחי - במידה שמישהו מהצדדים יחליט לתבוע נזקי גוף או רכוש ויתבע את הנהג השני או חברת ביטוח. (חפש על נושא זה הן באתר והן בפורום, זכור לי כי כתבתי על כך בעבר).
ככלל, ברגע שחשת ברע וניגשת לרופא בשל התאונה, היה עליך לדווח למשטרה והמשטרה היתה פותחת בחקירה שבסופה היתה קובעת מי הגורם לתאונה ומגישה נגדו כתב אישום. משלא עשית כן, סביר מאד כי המשטרה כלל לא יודעת על התאונה ומשום כך, כתאונה עם נפגעים היא כלל לא קיימת ולא ידועה.
מניסיוני, פעמים רבות תאונה קלה כמתואר, מסתבכת עם הזמן לנזק משמעותי, במיוחד כאשר מדובר בחבלות גב. לפעמים גם לא אך, אתה לא רוצה לקחת סיכון על בריאותך ולכן מומלץ לך לתעד כל מה שקשור לתאונה.
לשאלתך. מדובר בתאונה עם נפגעים. ברגע שתפנה לביטוח יבקשו ממך אישור על הגשת תלונה במשטרה.
אין מניעה לעשות זאת בחלוף התקופה שחלפה, אך יחד עם זאת, יתכן כי הטיפול המשטרתי ייפגע בשל כך, אפילו עד כדי אי הגשת כתב אישום אך, בכל הנוגע לשאלתך, זה פחות מעניין אותך.
לאחר שתגיש תלונה, עליך לתעד את כל הטיפולים שאתה עובר. אני ממליץ לך כבר עכשיו להתייעץ עם עו"ד אזרחי המומחה בפלת"ד ( פיצויים לנפגעי תאונות דרכים), שיתן לך טיפים כיצד להתנהל בהמשך גם מול הרופא ותהליך הפיזיוטרפיה. ככלל, על פי הפלת"ד נפסקים פיצויים קבועים על פי רמת החומרה (גם שכ"ט של העו"ד קבוע בחוק בהתאם לגובה הפיצויים). עשיר לא תצא מזה, אך סביר שתקבל פיצויים כאלה או אחרים. בכדי לשפר את סיכוייך חשוב כי תתיעץ בהקדם כדי לקבל הנחיות שישפרו את מצבך להמשך. בהצלחה.
עו
עו"ד משולם גלעד
Admin

מספר הודעות : 502

https://tabura-lawyer.forumhebrew.com

חזרה למעלה Go down

חזרה למעלה

- Similar topics