פורום עוד תעבורה ותאונות דרכים. בהנהלת עוד גלעד משולם - מומחה בתעבורה
ברוכים הבאים לפורום ! במקרים דחופים, ניתן לפנות אליי בכל שעה בכל אחד מהערוצים.
גלעד משולם, עו"ד תעבורה
www.meshulam-gilad.co.il
פורום עוד תעבורה ותאונות דרכים. בהנהלת עוד גלעד משולם - מומחה בתעבורה
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.

רישיון רכב פקע שנתיים

Go down

רישיון רכב פקע שנתיים Empty רישיון רכב פקע שנתיים

הודעה על ידי דליה on Sun Jun 02, 2019 10:27 pm

קיבלתי דו"ח על רישיון רכב שלא חידשתי שנתיים. הגיע לי טופס לחידוש בדואר ואני שילמתי בדואר אבל לא ידעתי שצריך ללכת לעשות בדיקה במכון מיוחד.
באמת שזה היה בתם לב ומחוסר ידיעה והייתי בטוחה שעשיתי כל מה שצריך ולכן הייתי בשוק כשהשוטר אמר לי שהרישיון לא בתוקף. יש סיכוי שיוותרו לי ? הרישיון ממש נחוץ כי אני גרה בישוב מבודד לללא תחבורה מסודרת. מה אקבל במשפט ? לציין שאני נהגת ותיקה וזהירה ללא עבירות 23 שנה.

דליה
אורח


חזרה למעלה Go down

רישיון רכב פקע שנתיים Empty Re: רישיון רכב פקע שנתיים

הודעה על ידי מתנדב on Wed Jun 05, 2019 3:16 pm

לדעתי לא יוותרו לך כי שנתיים זה הרבה זמן ואת בעצם מודה שעשית את העבירה והאחריות לחדש את הרישיון של הרכב הוא של בעל הרכב. אי ידיעת החוק אינה פותרת.

מתנדב

מספר הודעות : 19
Join date : 05.06.19

חזרה למעלה Go down

רישיון רכב פקע שנתיים Empty Re: רישיון רכב פקע שנתיים

הודעה על ידי עו"ד משולם גלעד on Thu Jun 06, 2019 8:29 am

בוקר טוב. ככלל מתנדב צודק בתשובתו ולא מקובל "לוותר" בבית משפט. מאידך, בנסיבות מסויימות בפירוש ניתן להקל.ראשית כמה מילים על פקיעת רישיונות רכב. החוק מציין שלשו רמות חומרה לעבירה : עד 4 חודשים - קנס מופחת (250 ש"ח) פקע מעל 4 חדשים ופחות משנה - קנס מוגדל (1000 ש"ח) ומעל שנה, אז יקבל הנהג הזמנה לדין לבית המשפט. כאן ייקבע העונש בהתחשב בנסיבות המקרה ונסיבות הנהג. נהג עם עבר מקל שחרג במקצת מעל השנתיים יהיה העונש מעט מעל הקנס הקבוע לצד העבירה המופחתת, היינו קנס של כ 1500 ש"ח. ככל שעברו מכביד ו/או משך הפקיעה ממושך יותר (שנתיים- שלוש שנים ו/או שנים רבות), יהיה חשוף לעונשי קנס מוגדלים עד כדי אלפי שקלים, פסילה בפועל עד כדי חודשים ופסילה על תנאי. לאמור לעיל יש להוסיף נסיבות ניוחדות, הן של העבירה (כמו במקרה שלך - תשלום האגרה וביצוע העבירה בתום לב) היותך גרה במקום מבודד וכאמור עברך, במידה שאכן מקל). כמובן שהעונש תלוי גם במיקום בית המשפט בארץ (בתי משפט שונים מחמירים בעבירות שונות על פי המיקום הגיאוגרפי ואתגריו) בשופט (כל שופט ותפיסת עולמו) ובאופן שתתנהגי בבית המשפט ובכלל. לאור האמור, למרות שלא ציינת היכן בארץ ומי השופט, יש סיכוי סביר שלמרות שחלפו כמעט שנתיים תוכלי לסיים את התיק ללא פסילה כלל. בית המשפט יוכל להסתפק בקנס מוגדל ובפסילה על תנאי. אם תהיה פסילה היא תהיה קצרה מאד ותוכלי לבקש לקבלה בתקופת חג, חופשה או מועד אחר שנוח לך. אם הבנת את כל מה שהסברתי לעיל, לדעתי תוכלי להסתדר לבד ואין כל תועלת בייצוג. אם תהיה בעיה או שאלה, הרגישי נוח להתקשר אליי ואדריך אותך באופן יותר פרקטי. בהצלחה.

_________________
גלעד משולם, עו"ד  תעבורה
www.meshulam-gilad.co.il
עו
עו"ד משולם גלעד
Admin

מספר הודעות : 348
Join date : 18.04.19

https://tabura-lawyer.forumhebrew.com

חזרה למעלה Go down

חזרה למעלה


 
Permissions in this forum:
אתה יכול להגיב לנושאים בפורום זה