פורום עורך דין תעבורה . בהנהלת עוד גלעד משולם - מומחה בתעבורה
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.

תאונת דרכים שלא באשמתי

2 posters

Go down

תאונת דרכים שלא באשמתי Empty תאונת דרכים שלא באשמתי

הודעה על ידי דודי Tue Jun 11, 2019 3:34 pm

לפני כחודש נסעתי לאט ובזהירות באזור מגורים ופגעתי בילד שרץ לכביש. לילד נשברה הרגל וגם קיבל חתך במצח. חקרו אותי תחת אזהרה והחוקר אמר שזאת אשמתי שלט מנעתי את התאונה. אפילו הקצין לא לקח לי את הרישיון בשימוע והיתה לי הרגשה שיד ימין לא יודעת מיד שמאל. הבעיה היא שאי אפשר לנהוג יותר לאט ויותר זהיר מאיך שנהגתי. אם אני אשם בתאונה הזאת אז אסור לאף אחד לנהוג.כמו כן החוקר לא נתן לי לצלם את התיק ולראות למה הם חושבים שאני אשם. אני נוהג כמעט 20 שנה וכמעט שאין לי עבירות. איך אפשר לומר שאני אשם ? האם מותר לי ללכת לבקר את המשפחה של הילד למרות שאני נאשם בתאונה ? האם כדאי לי לקחת עורך דין ?

דודי
אורח

חזרה למעלה Go down

תאונת דרכים שלא באשמתי Empty Re: תאונת דרכים שלא באשמתי

הודעה על ידי מתנדב Thu Jun 13, 2019 11:09 am

כעקרון מי שקובע מי האשם בתאונה הוא הבוחן תאונות דרכים. צריך לזכור שעל כל נהג חלה החובה להזהר.

מתנדב

מספר הודעות : 19

חזרה למעלה Go down

תאונת דרכים שלא באשמתי Empty Re: תאונת דרכים שלא באשמתי

הודעה על ידי עו"ד משולם גלעד Thu Jun 13, 2019 6:22 pm

היי דוד
בוחן התאונות מגיע לזירת התאונה, אוסף ראיות ולבסוף ממליץ לתובע אם וכנגד מי להגיש כתב אישום. התובע בוחן את החומר ומחליט אם לקבל את המלצת הבוחן או לא.
ככלל על כל נהג חלה חובת הזהירות ועליו למנוע תאונת דרכים. יחד עם זאת, חלק מחישובי הבוחן בודקים האם התאונה נמנעת או בלתי נמנעת.
במידה שאכן נהגת באופן זהיר וביחד עם זאת התאונה הייתה בלתי נמנעת בשל התנהגות הילד יתכן שזו תהיה גם מסכנת הבוחן בסופו של יום.
לא פירטת דיי פרטים כדי שאדע יותר אך, אם הבוחן יחליט שהתאונה כן הייתה נמנעת, ישנן דרכים להוכיח שלא כך.
העובדה שחוקרים נהג תחת אזהרה לא אומרת שיופלל בהכרח או שיוגש נגדו כתב אישום אלא רק מדובר בחקירת חשוד שיש כנגדו ראיות לכאורה (שלפעמים בהמשך יופרחו). אני מציע להמתין ולראות אם יוגש כתב אישום. אם כן פנה אליי ונבחן את החומר.
לא נתנו לך לצלם את התיק כי עדיין לא הוגש כ. אישום והזכות לעיון בחומר החקירה קמה לנאשם רק מרגע הגשת כ. האישום.
בכדי שקצין יפסול רישיון עליו להתרשם ראשית כי יש ראיות לכאורה וכי קיימים סיכויים שיוגש כתב אישום ויחד עם זאת, עליו להתרשם כי מהנהג נשקפת מסוכנות לציבור. זה שקצין לא לקח רישיון יכול לומר גם כי פשוט התרשם שאין מסוכנות. לא הייתה מסיק מכך מסקנות לגבי המשפט בתיק העיקרי.
לעניין הביקור אצל הילד שנפגע, לא רק שאין מניעה אלא לדעתי זו אפילו מחווה שיכולה לעזור לך בהמשך הדרך. חשוב שלא לדבר על התאונה עצמה עם מי מהמעורבים/ עדים/ אחר בכדי שלא יהיה שיבוש לכאורה של ההליך .
לפעמים משפחת הנפגע עלולה לכעוס על הנהג הפוגע. הייתי מתקשר קודם כל, שואל מה שלום הילד ומבקש להגיע לבקר.
לגבי עורך דין, היות שכבר מסרת גרסתך במשטרה כל עוד לא הוגש כ. אישום, אין צורך בעורך דין. אם יוגש כתב אישום (שכנראה גם יכלול גם סעיף חבלה של ממש...) או אם תיקרא להגיע למשטרה להשלמת חקירה, לדעתי כדאי לפנות לעו"ד תעבורה.
בהצלחה
עו
עו"ד משולם גלעד
Admin

מספר הודעות : 502

https://tabura-lawyer.forumhebrew.com

חזרה למעלה Go down

חזרה למעלה

- Similar topics