פורום עוד תעבורה ותאונות דרכים. בהנהלת עוד גלעד משולם - מומחה בתעבורה
ברוכים הבאים לפורום ! במקרים דחופים, ניתן לפנות אליי בכל שעה בכל אחד מהערוצים.
גלעד משולם, עו"ד תעבורה
www.meshulam-gilad.co.il
פורום עוד תעבורה ותאונות דרכים. בהנהלת עוד גלעד משולם - מומחה בתעבורה
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.

מה ההבדל בין עו"ד תעבורה לבין עו"ד תאונת דרכים

Go down

מה ההבדל בין עו"ד תעבורה לבין עו"ד תאונת דרכים Empty מה ההבדל בין עו"ד תעבורה לבין עו"ד תאונת דרכים

הודעה על ידי ששי on Tue Jul 09, 2019 10:40 am

שלום עו"ד תעבורה גלעד משולם
רציתי לדעת מה ההבדל בין עורך דין תעבורה לבין עורך דין תאונות דרכים. כמו כן אם עשיתי תאונת דרכים באשמה שלא עצרתי בתמרור עצור אני צריך עורך דין תעבורה או עורך דין תאונות דרכים ?

ששי
אורח


חזרה למעלה Go down

מה ההבדל בין עו"ד תעבורה לבין עו"ד תאונת דרכים Empty Re: מה ההבדל בין עו"ד תעבורה לבין עו"ד תאונת דרכים

הודעה על ידי עו"ד משולם גלעד on Tue Jul 09, 2019 3:42 pm

היי ששי
אנסה לעשות לך סדר בעניינים.

ככלל, עו"ד תעבורה עוסק בכל נושא החוסה תחת המסגרת החוקים של דיני התעבורה, שעיקרה פקודת התעבורה ותקנות התעבורה (ישנם כמובן חוקים נוספים רלוונטים, החל מחוק העונשין וכלה בחוקים נוספים). מדובר בתחום החוסה תחת המשפט הפלילי, העוסק במי שנתבעים על ידי המדינה באשמה שעברו על חוק פלילי.

המסגרת החוקית הקובעת את מירב הנורמות הקשורות להתנהגות בכביש ובכלל זה גרימת תאונות דרכים הם דיני התעבורה ולכן, כנגד נאשם בגרימת תאונת דרכים, מוגש כתב אישום הנגזר, רובו ככולו, ממסגרת חוקית זו. מכאן, אין תחום נפרד של עו"ד תאונות דרכים ותחום המומחיות המכסה את תחום תאונות הדרכים הוא עו"ד תעבורה. כמובן שיש מדי פעם עורך דין תעבורה המעדיף לעסוק בתחום תאונות הדרכים אך אין אני מכיר רבים שכאלו.

בניגוד לדיני התעבורה המהווים את המסגרת החוקית לדיון הפלילי בין המדינה התובעת את הנהג שעבר על החוק, קיים סוג מומחיות נוסף הנוגע לתאונות הדרכים אך הנו שונה בתכלית ואין לטעות או לבלבל בין השניים. מדובר בעיקר על תחום הפלת"ד והביטוח. בניגוד לעו"ד תעבורה העוסק בדיני התעבורה החוסים תחת החוק הפלילי, תחומים אלו חוסים תחת תחום המשפט האזרחי ועוסקים באופן בו יפוצו ממונית, מי שנפגעו בתאונה (הן כשמדובר בנזקי גוף - פלת"ד והן כשמדובר בנזקי רכוש - בדר"כ דיני הביטוח). כאן ככלל, אין המדינה צד (על אף שכן נמצא גופים מדינתיים בעלי מעמד סטטוטורי) ומדובר בשני צדדים המעורבים בתאונה התובעים איש את רעהו, צד התובע חברת ביטוח בתביעה ביטוחית, או מי שתובע את הפיצויים המגיעים לו מתוקף הפלת"ד (חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים). בניגוד לדין הפלילי, המסגרת החוקית כאן היא הפלת"ד, חוקי הביטוח השונים וחוקים נוספים מהמפשט האזרחי (וכמובן שמבחינה פרוצדוראלית מתקיים הדיון תחת כללי סדר הדין האזרחי ולא סדר הדין הפלילי ובפני שופט העוסק בתחום האזרחי ולא בבית המשפט לתעבורה).

יצא לי לפגוש גם עורכי דין תעבורה העוסקים מפעם לפעם גם בתחום האזרחי אך, ברוב המקרים כאמור, מדובר בתחום מומחיות ובעולם תוכן שונים.

מכאן ברור לך כי אם זומנת לבית המשפט לתעבורה כנאשם במשפט תעבורה, אתה צריך עו"ד תעבורה. גם אם האשמה היא תאונת דרכים.
אם בנוסף למשפט הפלילי יש על הפרק נפגעי גוף, הדיון יהיה ככלל תחת מסגרת הפלת"ד (דרך אגב, בהנחה שלכל המעורבים היה ביטוח חובה, כאן זכאי לפיצוי בגין פגיעת גוף, כל מי שנפגע גם אם הוא האשם בתאונה) ואם מדובר בתביעת רכוש, תביעה אזרחית רגילה (וככל שמדובר בחברת ביטוח, יחולו דיני הביטוח).

מקווה שעשיתי לך סדר. מוזמן לפנות להתייעצות בכל מה שקשור לדיני התעבורה. בהצלחה

_________________
גלעד משולם, עו"ד  תעבורה
www.meshulam-gilad.co.il
עו
עו"ד משולם גלעד
Admin

מספר הודעות : 348
Join date : 18.04.19

https://tabura-lawyer.forumhebrew.com

חזרה למעלה Go down

חזרה למעלה


 
Permissions in this forum:
אתה יכול להגיב לנושאים בפורום זה