פורום עוד תעבורה ותאונות דרכים. בהנהלת עוד גלעד משולם - מומחה בתעבורה
ברוכים הבאים לפורום ! במקרים דחופים, ניתן לפנות אליי בכל שעה בכל אחד מהערוצים.
גלעד משולם, עו"ד תעבורה
www.meshulam-gilad.co.il
פורום עוד תעבורה ותאונות דרכים. בהנהלת עוד גלעד משולם - מומחה בתעבורה
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.

גרימת תאונת דרכים אי שמירת מרחק

Go down

גרימת תאונת דרכים אי שמירת מרחק Empty גרימת תאונת דרכים אי שמירת מרחק

הודעה על ידי נהג מודאג on Thu Oct 17, 2019 11:50 am

שלום רב ומועדים לשמחה עו"ד תעבורה משולם גלעד
אני נוהג כ 42 שנים ואין לי עבירות. הייתי מעורב בתאונת דרכים בחודש פברואר ועכשיו הופתעתי לקבל הזמנה למשפט שאני גרמתי את התאונה. בכתב האישום רשום שאני חשוד בגרימת התאונה לאחר "שלא שמרת מרחק מספיק".
התאונה נגרמה לאחר שהנהג שלפני בלם פתאום לעשות פרסה במקום שאינו מיועד לביצוע פרסה בכביש מהיר ואני לא הספקתי לבלום ופגעתי בו מאחור. נגרם נזק לכלי הרכב ואני נפגעתי ונלקחתי לבית חולים ושוחררתי לאחר מספר שעות במצב קל. להדגיש שהנהג שבלם הוא צעיר מאד לדעתי נהג חדש וכבר במקום התאונה הוא התנצל בפניי על מה שקרה.
למה מאשימים אותי ? האם אני צריך להגיע למשפט עם עורך דין ? מה העונש הצפוי לי? האם עם עורך דין אני יכול להיות זכאי או לעשות הסדר טיעון שיסגרו לי את התיק ? וכמה עולה עורך דין ? מצטער על השארלות הרבות אבל אני ממש מודאג. אני חייב את הרישיון כי אני עובד רחוק מהביית וגר במקום ללא תחבורה מסודרת. רוב תודות על תשובתך המלומדת.

נהג מודאג
אורח


חזרה למעלה Go down

גרימת תאונת דרכים אי שמירת מרחק Empty Re: גרימת תאונת דרכים אי שמירת מרחק

הודעה על ידי עו"ד משולם גלעד on Mon Oct 21, 2019 9:38 pm

ערב טוב לנהג המודאג
בדיוק עכשיו סיימתי תגובה בעניין כיצד קובעים את מי להאשים. ממליץ לך לקרוא. ממליץ לך גם לקרוא באתר כל מה שקשור לתאונות דרכים.
מאשימים אותך כי התקיים לגביך כל מה שפירטתי שם ובקצרה, תובע קיבל את המלצת הבוחן תאונות שחקר את התאונה והמליץ להאשים אותך כמי שגרם את התאונה.
מבלי להכיר את הפרטים, בהסיטואציה שתיארת מוכרת לי היות שניהלתי תיקים רבים מסוג זה. ככלל, על פי החוק חלה על מי שמבצע פניית פרסה חובת זהירות אך, על סמך רוב הפסיקה המקובלת בנושא (חלקה אף תותחת ביקורת על הלאקונה שבתקנה 44 העוסקת בביצוע פניית פרסה), חובת שמירת המרחק היא חובה חמורה יותר הגוברת במקרה זה. במילים אחרות, למרות שהחוק אינו מתייחס לכיוונים, מצופה מנהג המבצע פרסה להגביר זהירות בעיקר כלפי מי שמגיעים מהכיוון הנגדי או נוסעים לצידו ולא מפני מי שנוהג אחריו, ממנו מצופה שישמור מרחק גם כאשר הנהג שלפניו בולם בפתאומיות כדי לבצע פניית פרסה.
במצב הדברים כפי שתיארת אני לא רואה רלוונטיות ל"התנצלותו" של המעורב. גם אם הוא חושב שהוא האשם זה לא אומר מאום.

למרות כל האמור אל תטעה לחשוב שהכל אבוד או שאין מה לעשות.
ככלל, מקובל להאשים בתאונות מסוג זה בסעיף רשלנות (נהיגה בקלות ראש) הגורר עונש מינימום של 3 חדשי פסילה בפועל ועוד קנס ופסילה על תנאי. ככל שיש נסיבות מחמירות לעונש יכול עונש זה לעלות (חומרת החבלות, עבר תעבורתי וותק בנהיגה, נסיבות נוספות...).

מומלץ מאד להעזר בעו"ד תעבורה שיעבור על החומר. פעמים רבות יש בחומר פגמים ראייתיים עד כדי זיכוי ואם לא זיכוי, שיפור מצבך מול התביעה באופן משמעותי. פעמים רבות ניתן להקל בסעיפי האישום (למשל להמיר את עבירת הרשלנות בעבירת ה"חוסר זהירות").

עו"ד תעבורה מנוסה יעבור על החומר, ירכז מה שרלוונטי ויפנה לתביעות בניסיון לקבל הצעה ההולמת את מצב התיק מנקודת מבט של הנאשם וינסה להגיע להצעה הטובה ביותר. במידה שלא תציע התביעה עמדה הולמת ותחמיר בעמדתה, ימליץ עוה"ד לפעמים לכפור ולנהל את התיק. בקיצור, יש הרבה מה לעשות. לא ממליץ לך להמשיך ללא עו"ד, לא פעם קיבלתי ליידי תיקיפ בשלב מתקדם לאחר שנאשם גרם נזק לתיק, עד כדי שלא ניתן היה לשקם את הנזק. גובה שכר הטרחה אינו קבוע ונגזר בכל מקרה לגופו על סמך האסטרטגיה בה יוחלט להמשיך ולנהל את התיק.
הרגש נוח לפנות אליי טלפונית.
בהצלחה.

_________________
גלעד משולם, עו"ד  תעבורה
www.meshulam-gilad.co.il
עו
עו"ד משולם גלעד
Admin

מספר הודעות : 331
Join date : 18.04.19

https://tabura-lawyer.forumhebrew.com

חזרה למעלה Go down

חזרה למעלה


 
Permissions in this forum:
אתה יכול להגיב לנושאים בפורום זה