פורום עורך דין תעבורה . בהנהלת עוד גלעד משולם - מומחה בתעבורה
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.

זכות קדימה ב.מרור עצור

Go down

זכות קדימה ב.מרור עצור Empty זכות קדימה ב.מרור עצור

הודעה על ידי קצין בקבע Tue Aug 25, 2020 5:14 pm

שלום רב עו"ד תעבורה גלעדמשולם
לפני בערך שלוש שנים כשהייתי נהג חדש קיבלתי קנס באשמת אי עצירה בתמרור עצור. לפני 3 שבועות עצר אותי מתנדב בדיוק באותו תמרור ואותה עבירה אבל בגלל שהתווכחתי איתו לא הסתפק בקנס (לציין שהיו גם נקודות) ונתן לי בית משפט, כולל שימוע קצין ששלל לי את הרישיון לחודש במקום .מה אני יכול לעשות כדי לשנות את זה לקנס כמו בפעם הקודמת ? האם יש דרך לערער על החלטת השוטר ? לציין שבנוסף לכל זה ממש לא נכון שלא עצרתי וגם חבר שהיה איתי ברכב יכול להעיד שכן עצרתי.

קצין בקבע
אורח

חזרה למעלה Go down

זכות קדימה ב.מרור עצור Empty Re: זכות קדימה ב.מרור עצור

הודעה על ידי עו"ד משולם גלעד Wed Aug 26, 2020 11:18 am

בוקר טוב
תמרור העצור מקים שתי חובות עיקריות. הראשונה (בניגוד לתמרור המשולם של "האט ותן זכות קדימה"), לעצור. השניה (בדומה לצמרור המשולש) לתת זכות קדימה ...
במידה שנהג לא מילא רק את החובה הראשונה ולא עצר כחוק ולא עבר במקום כלי רכב לו היה צריך לתת זכות קדימה, מדובר בעבירת קנס בלבד (250 ש"ח) ועוד 4 נקודות. סמל העבירה הוא 6628.
במידה שהנהג גרם לרכב לו היעה צריך לתת זכות קדימה להאט, המשמעות היא כי לא מילא את החובה השניה והחמורה יותר, ולא נתן זכות קדימה לרכב אחר. כאן מדובר בעבירה חמורה יותר הגוררת הזמנה למשפט. יודגש כי מדובר בעבירת תוספת שיש לה משמעויות נוספות (בעיקר לגבי נהג חדש או במקרה שנגרמת תאונת דרכים). כאן העונש הצפוי במשפט הוא פסילה בפועל ועוד קנס ופסילה על תנאי. אורך הפסילה תלוי בנסיבות המקרה (למל האם עצר ולא נתן או לא עצר בכלל ולא נתן וכיוב'), בוותק הנהיגה ובעבר התעבורתי. כאן גוררת העבירה 10 נקודות. סמל סעיף 3477 (אם לא עצר ולא נתן) או 4609 (אם עצר ולא נתן ).

עבירת הקנס בלבד אינה בתוספת הרביעית ואין לקצין סמכות לפסול רישיון ל30 יום ולכן ברור כי הואשמת בסעיף של אי מתן זכות קדימה ולא רק אי עצירה.
ניתן להניח כי בפעם הקודמת הואשמת בסעיף הקנס - לא עצרת אך לא הגיע כל רכב אשר קיפחת את זכותו .
הדרך לערער על החלטת השוטר אינה קיימת מלבד הגעה למשפט וניהולו, באופן שיטיל ספק בראיות התביעה עד כדי ספק שיביא לזיכוייך או לתיקון הסעיף. במילים אחרות אם תצליח להטיל ספק בגרסת השוטר כי הגיע רכב אשר זכותו קופחה.
כפי שהבנת יכול להיות שעצרת אך המשכת תוך כדי פגיעה בזכות הקדימה של נהג אחר.
מוזמן לקרוא חומר נוסף באתר שלי בלינק שתמצא למטה וגם בחלונית החיפוש בפורום.
הרגש נוח לפנות אליי עם שאלות נוספות.
בהצלחה
עו
עו"ד משולם גלעד
Admin

מספר הודעות : 502

https://tabura-lawyer.forumhebrew.com

חזרה למעלה Go down

חזרה למעלה

- Similar topics