פורום עורך דין תעבורה . בהנהלת עוד גלעד משולם - מומחה בתעבורה
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.

קנס שעולה בלי לקבל מכתב רשום

Go down

קנס שעולה בלי לקבל מכתב רשום Empty קנס שעולה בלי לקבל מכתב רשום

הודעה על ידי אלי Sun Jan 09, 2022 2:32 pm

שלום רב,

נתקלתי בהתנהלות שאפשר להגדיר אותה "שכונתית" מצד אחת העיריות הגדולות ואגף התנועה וברצוני לשתף ואולי לקבל עזרה מולם.

בפברואר 2021 קיבלתי דוח ע"ס 250 שקל חנייה באדום לבן(עבירה 10 ד') וביוני 2021 קיבלתי את הדו"ח הנ"ל בדואר רשום .

בנובמבר 2021 קיבלתי תשובה שלילית על בקשה להישפט מכיוון שהדו"ח חלוט והבקשה היתה מאוחרת מדי. באותה שיחה נאמר שאני צריך לשלם 391 שח כולל הקנס.

ב-15 לדצמבר קיבלתי דו"ח על קנס שעלה מ-375 שח ל-414 שח (בתוספת הוצאות גבייה ע"ס 39 שח).

היום דיברתי עם מילגם אגף חנייה ועלו בפני כמה שאלות אם תשובות לא ברורות:

1- שאלתי האם קיבלתי מכתב על העלאת הקנס ל-391 שח? נאמר שנשלח מכתב בדואר רגיל בתאריך 31/10. כששאלתי למה בדואר רגיל ולא רשום? היא הטיחה בפניי שאוכיח שלא קיבלתי, אני השבתי שהיא צריכה להוכיח שקיבלתי וככה זה נגמר. האם באמת אני זה שצריך להוכיח? במציאות אין לי איך באמת להוכיח

2- שאלתי למה הקנס השני היה 391 אם בדוח שעכשיו קיבלתי רשום שקנס קודם היה 375 שח? היא טענה שלא יודעת ואשלח בקשה במייל תוך כדי איום שזה לא עוצר הליכי נקיטת עיקול . ביררתי באינטרנט וראיתי שקנס שני צריך להיות 50% מהקנס המקורי וזה יוצא 375 שח ולא 391 . האם יש משהו שאני אולי מפספס?

3- האם אפשר לעצור הליכים בגין ההתנהלות הנ"ל ואפילו לבטל את הדו"ח?

אשמח לתשובה ותודה מראש

אלי
אורח

חזרה למעלה Go down

קנס שעולה בלי לקבל מכתב רשום Empty Re: קנס שעולה בלי לקבל מכתב רשום

הודעה על ידי עו"ד משולם גלעד Tue Jan 11, 2022 10:35 am

שלום אלי
ככלל, הקנס שקיבלת אינו קנס תעבורה והוא נגזר מחוקי האשויות מקומיות. היות שסדרי ההדין החלים על הקנס דומים לסדרי הדין החלים על דיני התעבורה אסביר לך את מצבך.

ככלל, על הדוח שקיבלת מצויין כל המידע שאתה צריך לדעת. קיבלת קנס עם ברירת משפט למשך תקופה של 60 יום, בהם היה עליך להחליט אם לשלם את הקנס ובכך להודות בעברה או לבקש להשפט. כל פעולךה אחרת אינה עוצרת את תקופת 90 הימים ולכן, אם לא שילמת או ביקשת להשפט, הקנס הופך חלוט ובנוסף, מתחיל לצבור ריבית פיגורים כמפורט על הדוח.
היות שבסיום התקופה לא שילמת (ולא משנה למי פנית ומה עשית), הפך הקנס לחלוט והעברה נרשמה לחובתך.
כפי שציינת הקנס לאחר תוספת הפיגורים הראשונה הוא 375 שח.

לגבי תוספת הגביה, תוספות אלו מעוגנות בחוקים שונים, אני מניח שבמקרה שלך, חוקי רשויות מקומיות וגביה.
ככלל, חוקיות תוספות הפיגורים כפופות פעמים רבות לחובת המצאת הודעה כדין. מהודעתך קשה להיות בטוח האם נחשבת התשובה שקיבלת המצאה כדין.

העניין הוא שחזרה למצב שטרם חלוף 90 הימים, אפשרי בחוק אך מורכב ויקר ודורש, בין היתר הגשת בקשה לבית המשפט לעניינים מקומיים ובנוסף, לאור הנתונים שציינת סיכוייו אונם ברורים.

לגבי 116 השח שהתווספו לחוב, ראיתי גם מקרים בהם נפלה טעות או הוסף סכום לא כדין אך ברוב המקרים, אם תפנה למחלקה המשפטית בערייה תקבל תשובה ואם הסכום הוסף בטעות ימחקו לך אותו.
גם אם יש לך הוכחה ברורה שלא ביצעת את העבירה, לדעתי לא משתלם לך לנסות לבטל כי העלות גבוה והסיכויים מוגבלים , על אחת כמה וכמה אם אין לך הוכחה ברורה אלא רק טענה שספק אם תצליח להוכיח.
גם לעניין חוקיות ההמצאה, על מנת לקבוע באופן וודאי, יש לבדוק את הראיות להמצאה שבידי הממציא, הליך שלאור גובה הקנס אינו משתלם.

בקיצור, אפשר אך הסיכויים נמוכים והעלות לא משתלמת לאור גובה הקנס והעדר נקודות חובה או סנקציה אחרת. אני אישית, הייתי שוקל "לבלוע רוק", לשלם גם את 16 השקלים שהתווספו ופעם הבאה לפעול במסגרת המועדים שעל הדו"ח המקורי.
בהצלחה
עו
עו"ד משולם גלעד
Admin

מספר הודעות : 502

https://tabura-lawyer.forumhebrew.com

חזרה למעלה Go down

קנס שעולה בלי לקבל מכתב רשום Empty תודה על התגובה

הודעה על ידי אלי Wed Jan 12, 2022 4:20 pm

תודה רבה על התגובה . לא אסתיר שהיה מאכזב לשמוע את התשובה, אבל זה המצב

בכל מקרה, אני מעוניין בניסיון אחד אחרון מאחר ובאמת שלא קיבלתי את הודעת הקנס השנייה ויש פה חוסר צדק

ביקשתי מהעירייה אישור מקורי על ההודעות ואכן הם שלחו לי אישור מקורי של דואר רשום ראשון .

דואר שני שנשלח באופן רגיל אין להם אישור מקורי .ודואר שנשלח ב-16 שח אני בטוח שמקבלים קבלה

במידה ואין להם הוכחה שנשלחה אליי ההודעה, האם יש לי קייס לבטל לפחות את התוספת של הקנס?

אלי
אורח

חזרה למעלה Go down

קנס שעולה בלי לקבל מכתב רשום Empty Re: קנס שעולה בלי לקבל מכתב רשום

הודעה על ידי עו"ד משולם גלעד Sat Jan 15, 2022 7:37 pm

ערב טוב ושבוע טוב
"קייס" אין לך. כידוע לך אי ידיעת החוק אינה פוטרת. בנוסף, על הקנס המקורי רשום כי כשל תשלום במועד, משמעותו ריביות והצמדות. אתה יכול לנסות לבקש מהם שיבואו לקראתך ויפחיתו את התוספת. שוב, לדעתי בנסיבות שתיארת ולאחר שאין חולק כי ידעת על הקנס המקורי, רוח החוק היא כי עליך להיות עירני ואחראי על המועדים, כולל המועד בו הסכום יגדל. זמנך שווה הרבה יותר מהסכום שנוסף לקנס. צר לי ...
בהצלחה
עו
עו"ד משולם גלעד
Admin

מספר הודעות : 502

https://tabura-lawyer.forumhebrew.com

חזרה למעלה Go down

חזרה למעלה

- Similar topics