פורום עורך דין תעבורה . בהנהלת עוד גלעד משולם - מומחה בתעבורה
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.

תאונת דרכים תביעת נזיקין

Go down

תאונת  דרכים תביעת  נזיקין Empty תאונת דרכים תביעת נזיקין

הודעה על ידי ארז Sat Jan 15, 2022 11:51 am

קיבלתי הודעה , לזימון לקדם משפט בבית משפט מחוזי בתביעת נזיקין , לתאונה שאירעה לפני 10 שנים ,בעת שקטין בן שנתיים התפרץ לכביש ,ונפגע מהרכב שלי, התיק נסגר במשטרה מחוסר ראיות , כי ברח כאמור לאימו ורץ לכביש, מדוע אם כן מזמנים אותי לקדם משפט? האם יחייבו אותי בתביעת נזיקין אישית או את הבטוח ? כמובן שהיה בטוח חובה ורישיון, .. האם אפשר לתבוע גם הפסד יום עבודה בגלל ההזמנה- אודה מראש לתשובה

ארז
אורח

חזרה למעלה Go down

תאונת  דרכים תביעת  נזיקין Empty Re: תאונת דרכים תביעת נזיקין

הודעה על ידי עו"ד משולם גלעד Sat Jan 15, 2022 7:58 pm

ערב טוב
בהודעתך עירבת מספר תחומים, אנסה לעשות סדר.
שלושה תחומים עיקריים קשורים לאירוע תאונת דרכים. התחום הפלילי, נזק הרכוש ונזקי גוף.
בתחום הפלילי מאשימה המדינה את מי שגרם את התאונה ובמידה שמורשע נגזר גם דינו.
אם התיק נסגר במשטרה אתה לא נאשם על פי החוק הפלילי.
בתחום הנזק לרכוש, יכול צד שנגרם לו נזק רכושי לתבוע את מי שלדעתו אשם בגרימת הנזק, נהג או חברת הביטוח המבטחת אותו בביטוח צד ג', אם יש כזו. היות שלא תיארת נזק רכושי אני מניח כי לא זומנת למשפט בגין נזק רכוש.
לעניין נזקי הגוף, אחראי ביטוח החובה. במידה שנהג נוהג ללא ביטוח חובה, תשלם המדינה את הנזק ותתבע את הנהג שנהג ללא ביטוח חובה. במידה שאכן תובע הילד פיצויים על נזקי הגוף והיות שטענת שהיית מבוטח בביטוח חובה בעת התאונה, אינך נתבע אלא, לכל היותר עד במשפט. גם מי שנפגע בתאונת דרכים באשמתו, זכאי לפיצוי בגין נזקי הגוף שנגרמו לו, ללא קשר לאשמה. במקרה שאכן הנך עד, ישולמו לך הוצאות הגעתך על ידי הצד שהזמין אותך להעיד (לפי תעריף בית המשפט ולא הוצאות ריאליות) וודא זאת עם השופט בסיום עדותך. ככלל, אתה יכול ללמוד על מעמדך ממסמך ההזמנה שנמסר לך לדיון.

לעניין התיישנות, לכל אחד מהתחומים כללי התיישנות משלו (פלילי, נזיקין, ביטוח) כללי התיישנות משלו אך, כאמור, אם אינך צד להליך אלא עד מטעם אחד הצדדים, אין זה רלוונטי מבחינתך אלא מצד הצד הנתבע, שחזקה כי בחן שאלה זו.

מצרף לינק למאמר שפירסמתי בנושא באתר N12.
בהצלחה

https://www.mako.co.il/news-law_guide/2021_q3/Article-6347c34b14c7a71027.htm?sCh=31750a2610f26110&pId=443551827&fbclid=IwAR1dNNyreLoHvdaBfR6OK3HQ56Q4QPxcdc8jbng4iwzlx8QTkhIsZ0fQBa4
עו
עו"ד משולם גלעד
Admin

מספר הודעות : 502

https://tabura-lawyer.forumhebrew.com

חזרה למעלה Go down

חזרה למעלה

- Similar topics