פורום עורך דין תעבורה . בהנהלת עוד גלעד משולם - מומחה בתעבורה
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.

פלאפון בעצירה ברמזור אדום

Go down

פלאפון - פלאפון בעצירה ברמזור אדום Empty פלאפון בעצירה ברמזור אדום

הודעה על ידי גבי Mon Jul 01, 2019 8:33 pm

החזקתי את הפלאפון ביד כשהייתי בעצירה מלאה באור אדום וקבלתי דו"ח. האמת שאפילו לא דיברתי אלא רק בדקתי הודעה כי חשבתי שזה מהמטפלת של הילד. השוטר הגיע על אופנוע מאחרי וסימן לי מהחלון לעצור בצד ושאל למה אני מדברת בפלאפון. כדאי לי ללכת למשפט או שהשוטר צודק וגם ברמזור אסור להחזיק טלפון ? תודה על העזרה.

גבי
אורח

חזרה למעלה Go down

פלאפון - פלאפון בעצירה ברמזור אדום Empty Re: פלאפון בעצירה ברמזור אדום

הודעה על ידי עו"ד משולם גלעד Tue Jul 02, 2019 4:27 pm

שלום גבי
על פי החוק אסור לעשות שימוש במכשיר הפלאפון כאשר הרכב בתנועה. בבתי המשפט השונים לתעבורה ניתנו פסיקות סותרות ואין תשובה חד משמעית לגבי רכב בעצירה ברמזור אדום. יש פסיקה הקובעת כי נהג העוצר ברמזור אדום ובכלל, כל עוד רכבו מונע ו/או נמצא בכביש, הנו לצורך העניין עונה על ההגדרה "תנועה" שהרי צריך להיות דרוך להגיב או לבצע פעולה, או עלול בטעות לעשות פעולה מחוסר תשומת לב, למשל להתדרדר עם רכבו ולכן מבחינת ריכוז בנהיגה, דין עצירה באדום כדין תנועה לכל דבר. מאידך, ראיתי שופטים שקבעו כי עצירה ברמזור אדום אינה תנועה לעניין שימוש במכשיר הפלאפון. למיטב ידיעתי, הנחיית מדור התנועה במשטרה לשוטרים היא לא לאכוף עבירת שימוש בנייד כאשר הרכב בעצירה מלאה ברמזור אדום. לעניין סוג השימוש שעשית, אין הבדל בין קריאת סמס לדיבור, כל הפסיקה שאני מכיר קובעת כי בחזקת המכשיר ביד הנה "שימוש".
לגבי שאלת המשפט, לדעתי אין לך מה להפסיד וכדאי לך בנסיבות אלו לבקש להישפט. ככלל, מי שמבקש להשפט לוקח על עצמו סיכונים שונים ובין היתר שלאחר הרשעה ייחשף השופט לעברו ובכלל, נטיית השופטים לגזור עונשים חמורים יותר על מי שהורשעו לאחר שהגישו בקשה להשפט ולא שילמו את הקנס. במקרה שלך עם כפירה כזו, בהנחה שעברך סביר, גם אם לא תזוכי להערכתי, לא יגזרו עלייך עונש מחמיר אלא יסתפקו בקנס המקורי. במידה שתחליטי להגיש בקשה (שימי לב למועדים- הנחיות מצורפות לקנס שקיבלת), דברי איתי ואמליץ לך כיצד לפעול. בהצלחה
עו
עו"ד משולם גלעד
Admin

מספר הודעות : 502

https://tabura-lawyer.forumhebrew.com

חזרה למעלה Go down

חזרה למעלה

- Similar topics