פורום עורך דין תעבורה . בהנהלת עוד גלעד משולם - מומחה בתעבורה
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.

נהיגה בשכרות

Go down

נהיגה בשכרות Empty נהיגה בשכרות

הודעה על ידי ג'קי Fri May 10, 2019 9:03 pm

בערב יום העצמאות עצרו אותי לבדיקת ינשוף ויצאתי שיכור. לקחו לי את הרישיון והזמינו אותי לקצין. בבדיקת הליכה על קו ובכל המבחנים האחרים עשיתי כל מה שאמרו לי טוב ולמרות זאת השוטר אמר שחלק מהדברים לא עשיתי טוב. בכל אופן יש לי הרבה טענות על ההתנהגות של השוטרים ואני בטוח שהקצין יהיה לטובתם. האם אני חייב ללכת לשימוע ? האם אני צריל ללכת לבד או שבעל הרכב (אמא שלי) צריכה לבוא איתי ? האם צריך עורך די לפני השימוע והאם בכלל עורך דין יכול לעזור לי ? הרישיון ממש חשוב לי. תודה נראש

ג'קי
אורח

חזרה למעלה Go down

נהיגה בשכרות Empty Re: נהיגה בשכרות

הודעה על ידי עו"ד משולם גלעד Sat May 11, 2019 9:35 pm

ערב טוב
ראשית, אתה צריך להפריד בין כתב אישום שעלול להיות מוגש נגדך בתיק שכרות הוא התיק העיקרי. לבין, ההליך המנהלי לפסילת רישיונך על ידי הקצין, בשימוע אליו זומנת. ככלל, לגבי התיק העיקרי, תוך מספר ימים תגבש המשטרה את החומר ותעבירו לתביעות שם יוחלט אם להגיש כתב אישום ובאילו סעיפים. שם יהיה עליך לבחון את החומר בכדי לדעת כיצד כדאי להמשיך בכדי להשיג את התוצאה הטובה ביותר.

לגבי ההליך המנהלי של פסילת רישיונך לחודש. חשוב להדגיש כי אין מדובר בהליך אוטומטי וכי לא קיימת חובה לפסול את רישיונך. בכדי לפסול את רישיונך, צריך הקצין לקבוע כי יש חומר לכאורה וכי יש סבירות גבוהה שיוגש נגדך כתב אישום בתיק וביחד עם זאת כי עולה ממך כנהג מסוכנות. כמובן שככל שהעבירה חמורה (רמת השכרות וכיוב') וביחד עם זאת מדובר בנהג עם עבר מחמיר או צעיר או כל סיבה אחרת שלדעת הקצין מעלה (ביחד עם העבירה לכאורה) חשש כי מהנהג נשקפת מסוכנות, רשאי להפעיל שיקול דעת ולפסול רישיון ל30 יום.

לשאלותיך :
אם לא תלך הקצין רשאי לפסול אותך בהעדר (קרא את טופס הזימון לשימוע שקיבלת מהשוטרים). בכך הנך מוותר על זכותך למסור גרסה ולהשפיע על החלטת הקצין ומניסיוני, די באי התייצבותך בכדי להעלות את רמת המסוכנות הנשקפת ממך בעיני רוב הקצינים שאני מכיר.

לגבי השימוע לגבי רשיונך אתה הוא היחידי שאמור להתייצב. במידה שזומנת גם לשימוע בדבר השבתת רכב וכפי שאמרת הרכב הנו בבעלות אמך, הבעל הרשום זכאי להיות בשימוע (במידה שלא יגיע יראו בך כשליחו ועליך תוטל החובה להודיע לו על ההחלטה במידה ויושבת). ממליץ לך שאמך תלך אתך, מניסיוני זה יכול רק לעזור מול הקצין.

עורך דין ממש חשוב לדעתי כי יוכל לסייע לך להחליט מה תהיה תגובתך שתשמיע לקצין וכ"כ לוודא שהתקיימו כל התנאים לפסילה (ראיות לכאורה, מסוכנות ועוד כמה פרטים טכניים הכרחיים). גם אם רשיונך ייפסל, ישנה אפשרות להגיש ערר על החלטת הקצין לפני שופט תעבורה וגם כאן, פעמים רבות במידה ונטענות טענות נכונות מבטל השופט את הפסילה או מקצר אותה. היו פעמים שנהגים הגיעו אליי עם תיק שכרות לאחר שריצו פסילה מנהלית של חודש על ידי קצין  ובבחינת החומר היה ברור לי כי לו היו מגיעים אליי לפני, מירב הסיכויים לא היה נפסל מנהלית.  

בקיצור, לדעתי חשוב מאד שעורך דין תעבורה יעבור על החומר מוקדם ככל הניתן.
ממליץ לך ליצור איתי קשר דרך האתר או בכל דרך אחרת שתבחר. בהצלחה.

נערך לאחרונה על-ידי עו"ד משולם גלעד בתאריך Sun Oct 06, 2019 9:02 am, סך-הכל נערך פעם אחת
עו
עו"ד משולם גלעד
Admin

מספר הודעות : 502

https://tabura-lawyer.forumhebrew.com

חזרה למעלה Go down

נהיגה בשכרות Empty בשעה טובה היום נסגר התיק שכרות שלי

הודעה על ידי ג'קי Thu Sep 26, 2019 2:43 pm

תודה לעו"ד גלעד משולם ותודה שמצאתי את הפורום הזה.

ג'קי
אורח

חזרה למעלה Go down

נהיגה בשכרות Empty Re: נהיגה בשכרות

הודעה על ידי עו"ד משולם גלעד Thu Oct 03, 2019 6:34 pm

תודה לך ג'קי
עו
עו"ד משולם גלעד
Admin

מספר הודעות : 502

https://tabura-lawyer.forumhebrew.com

חזרה למעלה Go down