פורום עוד תעבורה ותאונות דרכים. בהנהלת עוד גלעד משולם - מומחה בתעבורה
ברוכים הבאים לפורום ! במקרים דחופים, ניתן לפנות אליי בכל שעה בכל אחד מהערוצים.
גלעד משולם, עו"ד תעבורה
www.meshulam-gilad.co.il
פורום עוד תעבורה ותאונות דרכים. בהנהלת עוד גלעד משולם - מומחה בתעבורה
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.

שוטר שקרן

Go down

שוטר שקרן Empty שוטר שקרן

הודעה על ידי קובי on Mon Jul 08, 2019 4:23 pm

שלום עו"ד משולם
ביום שישי בבוקר עצר אותי שוטר ליד קניון הזהב ואמר לי שאני הולך לקבל דו"ח כי הילד שלי שהוא בן 4 לא ישב בכיסה כחוק וכשהראיתי לו שהילד כן קשור בכיסה על פי החוק, השוטר אמר לי "טוב אז דיברת בטלפון" ורשם לי דוח קנס 1000 שח. ממש לא דיברתי בפלאפון ואם כן למה השוטר אמר שעצר אותי על ילד לא בכיסא ??? גם בתגובה של הנהג הוא רשם חצי ממה שאמרתי ורשם את זה ככה שנשמע כאילו אני מודה שהו צודק. אני לא מתכוון לשלם את הקנס אלה לללכת עם השוטר למשפט. מה אני צריך לעשות כדי שיזמינו אותו למשפט ? יש עוד דברים שאני צריך לעשות כדי שהשופט יבין שמדובר בשוטר שקרן ? יש דרך להתלונן על השוטר הזה ? אם כן איך ולמי ? העניין ממש מציק לי כי אני יודע שאני הייתי בסדר ומרגיש שזה ממש לא פייר. אני נהג ותיק ויש לי עבר נקי לחלוטין. תודה על עזרתך

קובי
אורח


חזרה למעלה Go down

שוטר שקרן Empty Re: שוטר שקרן

הודעה על ידי עו"ד משולם גלעד on Tue Jul 09, 2019 4:13 pm

שלום קובי

שמע, הגישה שלך לא נכונה.
גם אם תאורטית יש שוטר שקרן (ובחיי פגשתי אחד או שניים...), בדרך כלל אם שוטר טועה עובדתית מדובר בטעות ולא בשקר. זו לא רק דעתי כמי ששירת במשטרה שנים רבות, כמי פגש שוטרים רבים הן כעמיתים והן כפקודים (וגם לא בגלל שרבים מחבריי עד היום הנם שוטרים...), אלא שמניסיני, כך עולה בסופו של יום, לאחר הדיון בבית המשפט.

למה הגישה לא נכונה ? בעיקר משום שמה שרשמתי לעיל הנו גם, מניסיוני, מה שחושבים רוב השופטים וגישה כמו שלך (שהשוטר "שקרן", גורמת פעמים רבות לאנטגוניזם מצד שופטים, שמקבלים בשל גישה זו כי אתה בחור "בעייתי" שאינו מכבד את החוק ואת המשטרה). מבלי לקבוע אם הדבר נכון או לא, אניח כי אתה אזרח טוב ושומר חוק ולכן לדעתי תהיה עמדת הפתיחה שלך יותר טובה אם לא תיתן לשופט להבין כי כך אתה חושב.

מניסיוני, השוטר יגיע ויסביר את הקונפליקט באופן שיניח את דעת השופט. במקרה כמו שלך יהיה בדרך כלל ההסבר שהשוטר ראה גם את הילד מחוץ לכיסא וגם את השימוש בפלאפון אך בחר להקל עמך ולרשום לך רק את דו"ח הפלאפון. הלא תחשוב על זה, זה ש"הראית" לשוטר שהילד בכיסא זה בדיוק כפי שאמרת לו שלא דיברת בפלאפון, הוא רגיל לזה וזה ממש לא אמור לעשות עליו רושם אז מדוע שישנה רק בגלל שלא הודית ?

אגלה לך עוד דבר. פעמים רבות השופטים מכירים את השוטרים המשרתים בתחום שיפוטם ואת יכולתם המקצועית כי הם מופיעים באולמם בתדירות חודשית לפחות אם לא שבועית או כמעט יומית. אם שוטר מצטייר כמי שאינו דובר אמת מספר פעמים, ימצא את דרכו אל מחוץ למשטרה (ויצא לי להכיר אישית כמה מקרים כאלה...).

בקיצור, אפשר להתלונן על השוטר. במקרה שתיארת הכתובת היא קת"צ (קצין תלונות הציבור) בתחום בו משרת השוטר. מניסיוני המשטרה מבררת את התלונות באופן רציני. ממליץ לך שוב, בפנייתך אל תהיה קנטרן, נקוט בשפה ראויה והיה ענייני תוך התרכזות בעובדות.

לגבי כל השאר, פשוט הגש בקשה להשפט על פי ההוראות שעל הדו"ח שקיבלת (עם דגש על המועדים המופיעים שם). שים לב שלא נכון לבקש להשפט ללא סיבה משפטית הגיונית. אם תעשה כן אתה עלול לסיים בעונש חמור בהרבה מהקנס שקיבלת. בית המשפט אינו יכול לנחש מה בדיוק היה אלא עליו לשפוט על פי ראיות ולכן חשוב מה יש בתיק שלך מבחינה ראייתית. הרגש נוח לפנות אליי עם החומר. אעריך בפניך את הסיכויים ואמליץ לך מה לדעתי כדאי לך לעשות. בהצלחה


_________________
גלעד משולם, עו"ד  תעבורה
www.meshulam-gilad.co.il
עו
עו"ד משולם גלעד
Admin

מספר הודעות : 331
Join date : 18.04.19

https://tabura-lawyer.forumhebrew.com

חזרה למעלה Go down

שוטר שקרן Empty קבלת התיק מהמשטרה

הודעה על ידי קובי on Wed Jul 10, 2019 10:22 am

מה הכוונה "חומר החקירה" איך אני יכול לדעת איזה חומר יש למשטרה ואיך אני יכול לקבל את כל החומר.

קובי
אורח


חזרה למעלה Go down

שוטר שקרן Empty Re: שוטר שקרן

הודעה על ידי מתנדב on Wed Jul 10, 2019 4:48 pm

חומר חקירה זה כל הראיות שיש בתיק שלך בתביעות. אתה הולך לתביעות ומבקש לצלם. הם צריכים לתת לך הכל רק תתקשר קודם לברר שעות קבלת קהל כי זה לא כל יום.

מתנדב

מספר הודעות : 19
Join date : 05.06.19

חזרה למעלה Go down

שוטר שקרן Empty איזה חומר ראיות יכול להיות להם שם ?

הודעה על ידי קובי on Wed Jul 10, 2019 7:26 pm

יש משהו חוץ מהדו"ח קנס שקיבלתי מהשוטר ?

קובי
אורח


חזרה למעלה Go down

שוטר שקרן Empty Re: שוטר שקרן

הודעה על ידי עו"ד משולם גלעד on Wed Jul 10, 2019 8:09 pm

כעקרון בבקשה להשפט הדו"ח שבידך הוא עיקר החומר וזאת, בעיקר משום שכאשר נמסר לך דוח קנס (בניגוד לדוח הזמנה לדין אשר העתק ממנו נשלח לתביעות בכדי שישמש בסיס לתיק התביעה), לא נפתח תיק במשטרה, אלא כאשר מתקבלת בקשתך להשפט (שעד אז היא כל החומר הקיים), אז קורה הדבר בדיעבד. הדבר היחידי שעולה בראשי הוא גיליון הרשעות קודמות שיודפס לתיק מהמחשב וניירת המתעדת את כל התכתבות קודמת בינך לבין המשטרה בעניין (למשל בקשה להמרה באזהרה/ ביטול דו"ח, אישורי משלוח בדואר וכיוב'), או לפעמים מזכר ששמר השוטר בעיכר כאשר היה עימות עם הנהג.. על מנת למנוע הפתעות, ממליץ לך לפנות לתביעות בסמוך למועד הדיון ולברר מה יש בתיק התביעה.

_________________
גלעד משולם, עו"ד  תעבורה
www.meshulam-gilad.co.il
עו
עו"ד משולם גלעד
Admin

מספר הודעות : 331
Join date : 18.04.19

https://tabura-lawyer.forumhebrew.com

חזרה למעלה Go down

חזרה למעלה


 
Permissions in this forum:
אתה יכול להגיב לנושאים בפורום זה